Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #396 VÝTAH DO MEZIPATRA

#396 VÝTAH DO MEZIPATRA

Posted: Červen 22nd, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Déle než tři měsíce jsem zatím žil ve čtyřech různých domech v Praze. Dva z nich výtah neměly vůbec, ve dvou z nich byla zvláštní vychytávka: výtah nezastavoval v patrech, ale v mezipatrech.

Ještě jakžtakž chápu tuhle demenci tam, kde bydlim teď. Je to starej činžák, do kterýho je výtah dodělanej později a holt jinam než k mezipatrům nejspíš přistavět nešel. Komfort život na Severním Městě v paneláku mi ale kdysi doplňoval výtah, kterej rovněž zastavoval pouze v mezipatrech, a přitom byl tak naplánovanej už při stavění domu.

Jasně, je to lepší než nic; to jsem si ověřil při nedávným stěhování ze čtvrtýho patra domu bez výtahu. Tam by to k něčemu bylo; ale v současný době bydlim v prvním patře a když ne já, minimálně A. by občas výtah ráda při stěhování kočáru plnýho Attily jr. a jeho potřebností využila, jenže ten staví o půl patra nad a pod náma, takže se jeho smysl malinko vytrácí.

Výtah zastavující v mezipatrech prostě není plnohodnotnej výtah. Je fajn, ale plnohodnotnej výtah, výtah, kterýmu by se dalo říkat Pan Výtah, to prostě neni.

«
»