Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #397 ZTRACENÝ DJ SETY A MIXY

#397 ZTRACENÝ DJ SETY A MIXY

Posted: Červen 25th, 2012 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | No Comments »

K dnešnímu hejtu mě přivedlo nové auto, resp. jedna MC kazeta, kterou tam původní majitel díkybohu nechal v rádiu. Jedná se o velice specifický essential mix raných devadesátek (zejména ploužáků a smutných balad) a takových těch hitů, co asi nikdy nedostaly zlatou medůzu, ale na druhou stranu jsou vám kurevsky povědomý.

To přirozeně vedlo k nostalgickému vzpomínání na naše vlastní kazety a mixy a později i na dlouhé mp3 (v řádech 1 – 5 hodin) a klasická a báječná alba typu DrumNbass od umělce: DrumNbass (nejlepší byl track AudioNo8)… Vzpomínání pak dále vedlo k otázkám typu „kde to asi tak může bejt?“, „kde já dnes seženu tu starou kompilaci, co jí Péťovi na chalupě vypálili kamarádi z fotbalu a pak si jí u nás nechal“, „to znáš ne, Š., takový to tudutudu tudutu lala“ a spol., což ještě dále vedlo k smutku a nasrání.

Když dneska slyšíte někde něco, cokoliv co se vám líbí, tak máte v mobilu Shazam nebo si opíšete kus textu a pak to prolustrujete přes google a ve většině případů je vystaráno. Ale jak odhalit záležitost, která neměla slova, jen skvělej beat a to cédečko,na kterým bylo lihovkou napsaný Music jste naposled viděli někdy po vstupu ČR o EU? Protože tady je člověk úplně bez indicií, bez sebemenší stopičky nebo naděje co? Bezradnej. A některý části, místa nebo vzpomínky na tyto hudby z hlavy prostě nedostanete a budou se vám furt připomínat a bude vás to srát čím dál tím víc.

ACHJO.

«
»