Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #634 DVOJKLIK MÍSTO KLIKU

#634 DVOJKLIK MÍSTO KLIKU

Posted: Červenec 15th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 11 Comments »

Potřebuju mít kontrolu nad tím, co poslouchám za hudbu. Rádio není médium pro mě: v autě poslouchám cédéčka, doma empétrojky z počítače. Celý desky si pouštím většinou jen nový, který ještě neznám – z málokterý desky mě po pár posleších bavěj všechny písničky. Takže si často dělám playlisty přímo ve WinAmpu podle momentální chuti. A ta chuť je pokaždý jiná, žeáno, takže nemá smysl si takový playlisty ukládat – co já vim, budu chtít poslouchat příští týden.

Příprava playlistu je záležitost komplikovaná, to netrvá pár vteřin. Procházím hard-disk, pečlivě vybírám, co si pustím, rozmítám, zda může hrát Laibach před New Model Army nebo The Undertones po Die Antword nebo raději naopak. A pak, těsně předtím, než na poslední místo playlistu přidám něco hymnického, co bude pověstnou třešničkou na dortu (čili třeba Eagle-Eye Cherry), tak místo uchopení souboru myší na něj omylem dvojkliknu, stopísničkovej playlist je rázem v prdeli, jen mě černoch ze Švédska začne přesvědčovat, ať zatáhnu záclony.

Nebo jinak: ze čtyřiceti scénářů na flešce si potřebuju zkopírovat osmnáct. Tak si je postupně označim – a u posledního můj prst nechtě dvojklikne. Takže se všech osmnáct scénářů začne otevírat, což je vomrd, protože jsou to zrovinka scénáře pro klienta, kterej je vyžaduje ve formátu Open Document Spreadsheet. Můj Excel otvírá sakra pomalu i osmnáct ikselesek, natož věci, co maj příponu .ods; to mu trvá třikrát tak dlouho a navíc u toho řve jak protrženej, že kvůli nekompatibilitě může dojít ke ztrátě dat nebo panenství nebo čeho.

Vždycky, když se mi podaří si takhle naklikat do vlastního hnízda, řikám si, kde jsou sakra programátoři operačních systémů, když je potřebujeme; milión funkcí v počítači musí člověk potvrdit poklepáním myši, plivnutím pod nohy a trojitou otočkou kolem vlastní osy –  a dvouklik to provede ajn cvaj, to se mě ten krám nemůže sakra zeptat, jestli to myslim vážně? Dokud nebudou operační systémy vybaveny funkcí „vrať se o pět vteřin času, ať jsem v nich dělal cokoliv“, spokojenej prostě nebudu.

«
»