Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #306 TOPENÍ PÁNUBOHU DO OKEN

#306 TOPENÍ PÁNUBOHU DO OKEN

Posted: Únor 14th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 Comments »

Ještě než definitivně skončej arktický mrazy, chci přispěchat s aktuálním hejtem. Ale ne, nebojte se, nebudu držkovat nad tim, že je venku zima, dokonce taková zima, že zamrzá voda. Venku ať si zima klidně je; v bytě, kde v současnosti bydlim, trávim první zimu a ta ukázala jednu negativní vlastnost mýho současnýho hnízda.

Mám ten byt rád; je to poprvé, co mám byt s balgónem a musim říct, že balgón je super. (I když je pravda, že když jsem byl malej, mívali jsme balgón s bratrem v pokoji, ale to se nedá počítat , protože na ten nám matka zakázala chodit, protože měla strach, že by se s náma mohl utrhnout.) (A když jsem byl starší, že bych zákaz porušil, tak už tam ten balgón nebyl, protože se jednou v zimě v noci fakt utrhnul i s prádelňákem prdelačky, co jsme si přivezli z moravský zabijačky.)

Má ovšem i svý negativa. Na to, že vypínače až na jedinej případ nejsou nikdy v pokoji, ve kterym rozsvěcej světlo, se dá zvyknout. Ale ta obří díra ve zdi koupelny je peklo. Jako jasně, já vim, že podle nějaký dementní ČSN nebo ISO asi musí mít místnost s plynovym kotlem odvětrání, s plyny neni žádná sranda, to vim už ranýho dětství, kdy jsem často pobýval v Českejch Budějovicích, babička nás s bráchou brávala na hřbitov a cestou od prababiččina hrobu nás vždycky brala okolo náhrobku dvou chlapečků, pět a osm let, který krkavčí matka zanechala doma s rejží v hrnci na plotně, vyběhla si sice jenom na nákup, ale voda vzkypěla, uhasila plamen, matka se zakecala, chlapečkové to zabalili a nešťastná matka pak skočila z Černý věže (a to je pravda pravdoucí).

Kdyby aspoň ta zkurvená díra nebyla tak debilně přímo za radiátorem, takže se nedá pořádně ucpat (já vim, že určitě porušuju nějakou tu ČSN nebo ISO, ale beru si to kurva na svoji zodpovědnost). Víte, jak to tam táhne, i když jsem z balgónu na díru nalepil kus polystyrénu a zevnitř nacpal hadry? Táhne to tam kurva hodně! A jak řikám, současný mrazy zvládám bez zásadních traumat, ale kdybych se ráno probudil a měl v koupelně příjemně teploučko a ne kosu jako v tanku, zvládal bych to ještě sluníčkověji.

«
»