Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #250 ŽE JSEM SI NEPŘIPRAVIL DĚKOVAČKU NA KŘIŠŤÁLOVOU LUPU

#250 ŽE JSEM SI NEPŘIPRAVIL DĚKOVAČKU NA KŘIŠŤÁLOVOU LUPU

Posted: Listopad 24th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 19 komentářů »

“Já to vidim, my jsme vyhráli,” říkám Achjo Bitch; na pódiu v Arše zrovna stojí Czech Made Man (kterej by si měl nastudovat podávání ruky) a v ruce má otevřenou obálkou se jménem vítěze naší kategorie. “Nech toho,” říká ona, protože nemá brejle, ale já to opravdu vidim, papírem prosvítá zrcadlově obrácená tisícovka a najednou stojíme v záři reflektorů.

„Budem minimalistický,“ odpověděla mi na začátku večera Achjo Bitch na otázku, co jako řeknem, jestli vyhrajem, a mě v tu chvíli dost sere, že jsem jí na to kejvnul, protože bych měl co říct, třeba pořádně vohejtovat Google před zraky jeho hlavounů, protože Google nás před časem vypráskal z Blogspotu a když jsem se snažil zjistit proč, tak se pán z PR agentury zastupující Google sice stal našim fanouškem na Facebooku, ale na vážně míněný otázky pro článek o fungování blogovacích služeb se odpovědět neobtěžoval. Nebo jsme možná měli udělat pořádný promo naší knížce, nečekal bych teda, že by si ji koupili přímo ajťáci v sále, ty už určitě jedou na těchdletěch Kindlech, ale i takovej ajťák může mít neoblíbenou tchýni a co je lepší dárek pro neoblíbenou tchýni než naše knížka.

Ale Achjo Bitch řekne jenom, že nás to nesere, já špitnu, že nemám co dodat, a už lezeme z pódia, jestli jsem chtěl něco světu sdělit, tak dneska už to nedám, budu holt muset ještě někdy něco vyhrát.

Když to celý skončí, jdu trochu otráveně na bar, kde postávaj nějaký pánové v kvádrech. “Čekáte na pivo?” ptám se jednoho z nich a on vrtí hlavou. “Čest vítězům,” ještě dodá a pokračuje s druhym kvádrem v hovoru a druhý kvádro se prvního kvádra ptá, kolik jako že maj ocenění, a první kvádro říká, že čtyři, a mě v tom okamžiku dojde, že jsem toho pána taky viděl na pódiu, že je to nějaký velký zvíře ze Seznamu. “Pardon, taky čest vítězům, já vás nepoznal,” říkám mu a on se na mě překvapeně otočí. “To vite,” poplácám ho po rameni, “já jsem tady u vás v byznyse novej.”

Pán trochu vytřeští oči a pak se radši bez odpovědi vrátí k původní konverzaci. Pokrčim ramenama, chňapnu svojí třetinku a jdu si dát nahoru do pasáže vítěznýho čouda.

«
»