Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #249 POZDĚ PROPLACENÉ FAKTURY

#249 POZDĚ PROPLACENÉ FAKTURY

Posted: Listopad 23rd, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 32 komentářů »

– Eeehh, dobrý den, tady Achjo Bitch, jak to prosím vás vypadá s tou fakturou?

„JJJO! Už jsme to poslali nebo teď nějak to budeme posílat…“

– Je to už měsíc po splatnosti.

„My se omlouváme, ale to víte, to není jenom o nás, my taky čekáme, až nám pošlou peníze další lidi, to jsme na tom stejně…“

FUCK OFF. Mě to nezajímá. Mě zajímá, že jsem pracovala a že za to chci dostat zaplaceno. Ale ne za půl roku. Teď. Přijde mi tak nějak selským rozumem odvoditelné, že člověk nepracuje proto, aby dostal odměnu bůhví kdy, ale co nejdřív. Já peníze prostě potřebuju a mám je navíc docela ráda a nerada žiju s pocitem, že teď sice peníze fyzicky nemám, ale virtuálně ano, protože Vietnamce, u kterého si kupuješ rohlík, nezajímá, že peníze máš, jenom ne u sebe. Na baru, kde si chceš koupit drink, nejsou zvědavý na to, že zítra už to ale fakt přijde, ty peníze. A složenkám je zcela jistě úplně u prdele, že se to v tý bance asi nějak popletlo – někde se to zaseklo.

K tomu se vážou triky jako splatnost se počítá od odevzdání práce vs. od schválení práce, zaplatíme vám vlastně až příště za více prací najednou, ta fucktůrka nám nepřišla… No chápu, že ne vždy je to fakt tak jednoduchý, ale každý má právo se v této situaci (ne)spravedlivě naštvat, protože si chce třeba koupit novou mikinu, ale nemůže.

Dost bylo slov, vše a ještě mnohem víc o platební nemorálce v českých luzích a hájích nechť řekne následující video.

A abych nekřivdila, poňáč to by vážně nebylo fér, děkuju všem lidem a firmám, ve kterých to vše proběhlo zcela v pořádku a v řádné době.

«
»