Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #752 PŘÍBALOVÉ LETÁKY

#752 PŘÍBALOVÉ LETÁKY

Posted: Únor 20th, 2014 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 10 Comments »

Mám MEGArýmičku. Nezbývá než hledat rozptýlení v čaji, knize či dementních hrách na iPadu, ale nejvíc ze všeho, byť dočasně, mi na nemoc dá zapomenout vztek nad otvíráním krabiček s lékama… Chleba s máslem mi občas padá dolů i nenamazanou stranou, ale krabičku s léky VŽDY otevřu na straně s příbalovým letákem znemožnňujícím vyndat si to platíčko. Na první pohled to nevypadá jako takový problém a samozřejmě jste u nás na blogu zvyklí na závažnější, globálnější a vůbec tak nějak lidskoprávnější témata, ale otevřít 3-4krát 3-4 krabičky denně na špatnym konci, to už by nasralo i mnohem větší sluníčkáře než jsem já. Ty letáky mě prostě trollujou.

Tak a co teď – zavřít a jak u debilů to zas otevřít na správný straně? Nebo to vyndat i s kompletním obsahem krabičky a něco málo si o tý meducíně přečíst? No jo, ale jak jsem naznačila v minulém hejtu, origami zrovna nepatří mezi mé zájmy a složení příbalového letáčku zpět do původního stavu je tak zatrolená hlavolamka, že jsem jí ještě nikdy nevyluštila správně. Nestačí to jenom tak nějak šuba duba poskládat, protože pak se to tam nevejde! To jsou další a další mínusový body pro jebnutý letáčky…

Samozřejmě je tu ještě jedno řešení – zbavit se toho. V ajfru nad zmuchlanym papírkem mám často chuť ten leták vyhodit a zbavit se toho trápění provždy, něco jako když Frodo hodil prsten do tý sopky. Ale stejně jako prsten i mě ta informace o léku ovládá. Lék byl sice určen jen mně, ale co když to jednou budu chtít podat i někomu úplně jinému a ten si ty informace bude chtít (nebo spíš bude muset) pročíst? Co když to bude důležité i pro mě? A co budu dělat, až mě přepadne neovladatelná touha projet si všechny ty vedlejší příznaky, které jsou, kupodivu, dost podobné těm, kvůli kterým jsem ten lék začala brát? To bych pak asi litovala, že jsem to, spolu s posmrkanejma kapesníkama, hodila do kamen, žejo?!

Snad by přece nebylo tak těžké ten letáček navrhnout o něco inteligentněji, tzn. jinak, než jako balicí papír pro platíčka. Snad se dožiju doby, ve které se informace o léku pohodlně vejdou i vedle těch platíček.

Vsadim se, že chill pill má příbalovej leták z obou stran a vedlejším účinkem je zvýšená agresivita.

«
»