#98 TOMÁŠ ŘEPKA

Posted: Duben 18th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 4 Comments »

Milej Tomáši,

volim tykání, přestože seš o pár let starší; mý psaní se ale týká Sparty, který já jsem fandil, ještě když ty jsi hrál za mladší žáky Brumova, takže doufám, že se neurazíš.

Sereš mě. Jako jasně, jsi furt jeden z nejlepších obránců ligy a to, že Sparta za pět let, co jsi v Čechách, dostala nejmíň gólů z celý ligy, je hodně tvoje zásluha. A chápu i to, že na hřišti řveš a vztekáš se, že se potřebuješ vyhecovat. Ale co je moc, to je moc.

Za těch pět let, co jsi ve Spartě, jsou na Letný dva tituly. To neni mnoho. Já vim, že fotbal je hra kolektivní, ale ty jsi kapitán, co má Spartu k titulům vést, ne ji od nich odvádět. Letos to, přiznejme si, zase moc na vítězství nevypadá – a ty jsi opět dva zápasy chyběl za fakáče ukázanýho tribuně v Jablonci. Prej na tebe řvali něco o synovi. Asi to musí bejt strašný – nevim, děti nemám. Ale cos tim jako dokázal? Paradoxně bych tuhle omluvu chápal, kdybys tomu řvounovi šel dát tečku. Ale ukázat fakáče? To je teda chlapácký, čumim. (Mimochodem, děláš si snad iluze o sparťanskym publiku, že na hráče soupeře nikdy neřve nechutnosti a odpornosti?)

Jasně, ty dva zápasy Sparta vyhrála i bez tebe. (Mimochodem, Pepo Chovanče, vítězná sestava se nemění…) Letos neni chyba ani ve tvym flusnutí ve druhym kole na Volešáka, byť bez tebe Sparta prohrála v Budějovicích. Prohrát dvakrát s Plzní (a u obou zápasů jsi byl), to si říká o průser, a hlavně timhle dvojim vítězstvím si Plzeň ten titul zaslouží. Všichni ale víme, že v sezóně 2007/2008 Spartě vítězství v lize vzala dvě tvoje extempore.

Když jsi tenkrát hodil Bestovi míč do ksichtu, nasral jsi mě tak, že jsem zkusil Spartě nefandit. Místo toho jsem chodil s kamarádama na Bohemku a předstíral sám před sebou, že jsem zelenobílej. Po pár letech jsem ale pochopil, že ženskou opustit můžeš, ale svůj klub ne, tak už to budeme spolu muset nějak doklepat. (Nutno samozřejmě podotknout, že starosti, že nejspíš neobhájíme titul, jsou směšný ve srovnání s cirkusem Eden, kde jednou nemaj na výplaty hráčům, jednou ani na provoz webovejch stránek, v lize se už teda asi zachráněj, ale stejně nikdo neví, kdo ty klauni vlastní. To jen kdyby tady nějakej sešívanej křikloun chtěl do Řepky prudit.)

Takže nevim. Tipuju, že jestli Sparta ten titul nevyhraje, jako že asi nevyhraje, zůstaneš ještě jednu sezónu. Nechtěl bys ji odehrát bez průseru? (Průserem myslim: druhá žlutá nebo červená za řvaní na rozhodčího, druhá žlutá nebo červená za konflikt s protihráčem bez míče, jakýkoliv trest od disciplinárky za něco jiného než za fauly.) Byl bych ti vděčnej. Letos chlístanec a obscénní gesto, prostě sis to vybral na rok dopředu, jo?

Slibuju, že jestli to zvládneš, založim na Facebooku skupinu „Chci sochu Tomáše Řepky na Letné.“ Nebo teda jasně, až skončíš kariéru, tak já ji založim, i když eště k nějakýmu průseru dojde, jen teda pevně doufám, že tě nebude většina přispěvatelů chtít vypodobnit, jak ukazuješ fakáče nebo na někoho flušeš.

Tvůj

Attila, Bič Boží

Co Čech, to „já nic, já muzikant“.

«
»