#97 VYFIKUNDACE

Posted: Duben 15th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 5 Comments »

Nemám zatím podrobně prostudovaný seznam nejhorších slov dle plátku MF DNES, ale řekla bych, že tohle nejpříšernější slovo tam nemají.

Snad nejoblíbenější výraz všech chlapů a kluků (holky to zpravidla nepoužívají), co mají něco společného s technikou, ale abych snad nikomu nekřivdila, mají to rádi např. i lidi z tzv. kreativního průmyslu a zkrátka všichni ti, kdo chtějí poukázat na nějakou obzvláštní vychytávku či na abnormální zlepšení. Vždycky, když mi například nějaký zvukař/ IT specialista/ jakejkoli jinej „šéfik“ řekne, „že tam ještě vymyslíme/uděláme nějakou tu vyfikundaci“ představuju si dvě věci: 1) chechtající se mysl dotyčné kreatury, která to vyslovila a NEMÁ pochyby o svém originálním a inteligentním humoru a za 2) můj pomyslnej nůž trapnosti, který se mi otevírá v kapse tak živě, že se bojím, aby mi to neuřízlo kus nohy.

To je na tom v zásadě asi nejvíc k vzteku, že všichni ti, kdož tento obrat s takovou oblibou používají u toho mají výraz, který se dá popsat jen jako „to si dlouho neviděla, takovýho humoristu jako sem já, viď holčičko? No jó, kdežpak já a moje vyfikundace…“. 100% pláč pak nastává v případech, kdy se vám napřed podaří vyfikundaci úspěšně ignorovat a tak vám ji ten člověk radši znovu zopakuje v nějakém trochu jiném kontextu, abyste o to náhodou nepřišli.

Je to k zblití a narozdíl od lidiček většinou nefunguje, když se to slovo používá ironicky. Překonat sílu vyfikundace a zlomit ji tak, aby to bylo vtipný… no, nemožné to není, ale na vlastní uši a oči jsem to zažila 2x (slovy dvakrát) a to teda v celkové bilanci NIC MOC. Teda spíš nic než moc…

Další položka v seznamu Kapely, které nikdy nechci slyšet.

«
»