Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #76 JAN SAUDEK

#76 JAN SAUDEK

Posted: Březen 17th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Dílo Jana Saudka je kontorverzní a provokativní, možná obsahuje i řadu sdělení a je snad také oslavou lidství, říká o Mistrovi wikipedie (mimochodem, jeho životopis tamtéž kandiduje na blábol roku), ale já teda nevim. Nejsem teoretik umění, ale tohle mi přijde prvoplánově líbivý a v podstatě neustále stejný a sdělení ty fotky podle mě obsahujou jediný: jsem kolorovanej kýč.

Kromě toho pamatuju doby, kdy Saudek navštěvoval nejrůznější estrády, slizce konverzoval s moderátorkami a po vzoru bájné kreatury ze socialistických televizních show, Ljuby Hermanové, prováděl stojku a ohromoval dámy v předních řadách svými nabarvenými vlasy. (Teď měl na TV Barrandov dokonce vlastní talk show, kde sice stojky nedělá, ale možná by bylo lepší, kdyby jo.)

Díky tomu se stal žádanym artiklem v rodinách českejch maloměšťáků, co si houfně začali pořizovat jeho kalendáře s pocitem že když maj na hajzlu kalendář nebo ještě líp v předsíni plakát s nahou babou, tak že je to náramný vzrůšo a že jsou v podstatě lepší lidi.

Ale je pravda, že když se nad tím zamyslím, tak mě poslední dobou Saudek už ani dvakrát nesere. Člověka, kterýmu holka odejde s jeho vlastním synem, vám musí bejt hlavně líto.

„Světoznámý fotograf Jan Saudek pózuje s modelkami
po vyfotografování největšího českého skupinového aktu
ve fortové pevnosti v Křelově-Břuchotíně na Olomoucku.“

Víc tak nějak nemám, co bych dneska dodal.

«
»