Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #952 FILMY V KINĚ VE 3D

#952 FILMY V KINĚ VE 3D

Posted: Červenec 16th, 2015 | Author: | Filed under: Curvekiller | 11 komentářů »

3D mě principielně netrápí. Nejsem jako Achjo Bitch. Něco si vytisknout trojrozměrně je celkem sranda, v pornu má pak třidéčko výhody přímo magický. Ale v kině? Tam mě sere neskonale. Přitom už před sto rokama, kdy začali s 3D projekcema machrovat všelijaký kujóni, se zjistilo, že jde o nesmyslnou vývojovou větev, o slepý střevo kinoprodukce, a tak se na to vysrali stejně jako na krátký grotesky o pokropenejch kropičích.

Jenže jednoho rána přišel Avatar a kdekdo si sedl na zadek. Hlavně se ale utratil rekordní balík peněz, a tak se začalo v 3D servírovat všechno, co se servírovat dalo, včetně muzikálů s Luckou Bílou a hnusnejch Kozích příběhů. Jako já na Avatara čuměl taky s hubou otevřenou, že mi do ní snad i vobčas vletěli ty fialový motýlci, co se v IMAXu vznášeli všude kolem. Bylo parádní se vpíjet do fantaskního světa, tak jako bylo úžasný proletět se mezi skaliskama v Jak vycvičit draka nebo se nořit do akčních scén s futuristickejma mašinama z Trona. Jenže tím výčet velkejch 3D zážitků pomalu skončil.

Jasně, kdybych doloval hodně v paměti, možná bych z nějakýho zákoutí ještě vyšťouchl další titul, co podal třidéčko s adekvátní hloubkou, vtahoval do sebe a tím zintenzivnil zážitek tak moc, až dávalo smysl mít na sosáku dvě hoďky brejle těžší než ty potápěčský. Ale teď si ho nevybavuju. To bych se mohl zamýšlet i nad filmama, kde Aňa Geislerová nepíchala – taky kdoví jestli vůbec existujou.

Drtivá většina bijáků ale objektivně stojí ve 3D za pytel. V tom lepším případě třetí rozměr ani nepostřehnete. V tom horším vás rozbolej oči z potemnělý mazaniny, z níž na vás jednou za hodinu hukne nějaká potvora nebo kolem vás proletí 3D ešus, za což vám v tom obyč kině, co si hraje na IMAX, napařej o páďo vyšší vlezný. Anebo se na vás vyřítí humusoidní leporelo, ze kterýho se vám zvedne dekl rychleji, než stačíte říct „novej Souboj Titánů je k zblití i ve 2D“.

Za sebe bych zkrátka 3D zatrhl ouřední vyhláškou a poradil kinařům, ať zkusí vydělávat víc radši na gumových medvídcích, MDMA, lubrikantech a dalších věcech, který v kině oceníte mnohem spíš než zmršení působivýho bijáku jeho vytažením do hoven, pardon, do prostoru. Lobbuju za plošnej zákaz a ustanovení komise, která jednou za deset let holt udělí výjimku Jamesi Cameronovi. Jinak se těch šmouhovatejch tmavejch nesmyslů, co svou hru na zábavný atrakce vzaly za špatnej konec, nikdy nezbavíme.

«
»