Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #394 ROZHODČÍ

#394 ROZHODČÍ

Posted: Červen 20th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Většinou se v životě snažím o nějaký objektivní náhled na věc. Ne vždycky se to stoprocentně vydaří, protože koneckonců mnohdy ani žádný objektivní náhled neexistuje. Existuje ale jeden moment, kdy na veškerou objektivitu zapomínám. Jakmile začne fotbalovej zápas, ve kterym sám hraju, nevidím zlo, neslyším zlo. Teda vlastně vidím jen zlo, slyším jen zlo.

Nechápu, kde se ve mně bere ten naprostej nedostatek nadhledu, ale jakmile rozhodčí pískne, stává se pro mě absolutním nepřítelem. Ano, zažil jsem za život pár rozhodčích, u kterých mi přišlo, že pískají rovinu. Většinou ale v zápasech, kdy se můj tým rychle ujal výrazného vedení a rozhodčí pak zápas řídil stylem „když nějaký tým vede, radši mu připískávej, máš jistotu, že alespoň jedno mužstvo ti nerozbije hubu“.

Jinak mě prostě rozhodčí serou a neustále se s nima hádám a nedokážu s tim prostě nic udělat; po zápase si vždycky uvědomim, že tím týmu rozhodně nepomáhám, ale při zápase si prostě nemůžu pomoct – tím spíš, že nejsem v našem týmu jedinej, co má podobné referee issues.

Poslední dobou jsem šel trochu do sebe a už tolik neřvu; vděčím za to komplikovanému mentálnímu tréninku, díky kterému se mi daří přesvědčit sebe sama, že rozhodčí je tak nízká forma života, že bavit se s ní je pod moji důstojnost – což mi stejně nepřijde jako úplně systémový řešení.

Navíc ne vždy to vychází. Byť existujou i jiný skupiny lidí, který jsou mi a priori nesympatický (policajti, revizoři, myslivci), a asi se jim tady taky někdy budeme věnovat, rozhodčí jsou asi jediný lidi, který ve mě jednou za čas vyvolaj jen s problémy potlačitelnou touhu někoho inzultovat. Nebo mu aspoň zapálit fousy, jako tomu kokotovi minulou neděli v Záběhlicích.

«
»