Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #740 HROMADNÝ PŘÁNÍ NA FACEBOOKU S OZNAČOVÁNÍM OSTATNÍCH

#740 HROMADNÝ PŘÁNÍ NA FACEBOOKU S OZNAČOVÁNÍM OSTATNÍCH

Posted: Leden 22nd, 2014 | Author: | Filed under: Curvekiller | 25 komentářů »

Říká se „Přej a bude ti přáno“. Je v tom přesvědčení, že když někdo rozdává pozitivní energií, ba dokonce ji veřejně artikuluje či jinak zhmotňuje, bude takovou pozitivní energií zahrnut i nazpátek. To je jistě krásná myšlenka… když ale pomineme skutečnost, že jde o naivní píčovinu, je tu ještě zádrhel v tom, že se dneska nejčastěji přeje skrzeva Facebook. Zuckerbergův ďábelský nástroj na prokrastinaci, odhalování nevěr a devastaci normálních přátelských vztahů, jež se dlouhá staletí utužovaly naživo, totiž kouzlo těchhle přání zničil.

Začiná to narozeninama – blikne na vás informace o něčích narozkách a vy vyhodnotíte, že oslavenec není takovej kokot, abyste mu nemohli těch dvacet písmenek obětovat, načež se příjemce cítí úžasně polichocen. Pokud tedy zapomene, že neexistuje něco víc neosobního, sterilního a celkově přizdisráčkýho než gratulace na facebookový zdi – i poslání deseti balíků slámy ve Farmville je proti takovýmuhle přání extrémně srdečným projevem náklonnosti.

Pak jsou tu svátky, kdy se pravdoláskaři sociálních sítí natolik rozněžní, až dojemně přejí „Všechno nejlepší všem Martinkům/Lucinkám/Terezkám …“ a otagují při tom všechny Kačenky a Marušky, bez ohledu na to, jestli jde o babičku, nebo sousedovic fenku. Taky nesmírě hodnotný vyznání.

Naprostým vrcholem vyndanosti jsou ale hromadný přání do Novýho roku/k Vánocům/k výročí znovuzvolení Miloše Zemana, kdy je k nějaký poetický fotce přiřazeno vzletný zvolání a je na ní označeno asi 245 lidí, který daná osoba miluje tak moc, že je musí prudit i ve virtuálním světě. Do prdele! Proč mám bejt otagovanej na fotce lidí objímajících se v srdíčku ze svíček? Jsem snad baňka, aby mý jméno figurovalo na motivu vánočního stromku s ujištěním, že mě Ježíšek nenechá ani letos ve štychu? Mám se dmout pýchou, že jsem na jednom hnusným fialovým srdíčku vedle Baldýnskýho, Škromacha i Olgy Lounový? Ani náhodou. Otravuje mě to.

Protože když už má někdo nutkavou potřebu plnit facebookovou zeď vřelýma hovnama, nemusí si brát za rukojmí i nás, vobyčejný lidi, co se rádi prezentujou jen na fotkách se svým vlastním přiožralým ksichtem.

«
»