Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #935 UMĚLÝ KYTKY

#935 UMĚLÝ KYTKY

Posted: Červen 9th, 2015 | Author: | Filed under: Curvekiller | 5 Comments »

Přírodu nenahradíš. S každým přibývajícím rokem se o tom přesvědčuju víc a víc. Zatímco dřív jsem z tý vesnice zvaný Brno vždycky rád mizel do tepající betonový metropole, opravdovejch vísek se štítil a duchům lesa spílal za nedokonalou wifinu, teď se těch hvozdů, luk a jiskřících vodních hladin nemůžu nabažit. Takovej klid, tolik pozitivní energie… to vám nedá ani sebelepší estráda s Bohdalkou.

Je super cítit na dotek ty opravdový rostliny, stonky, kořeny, větve, kmeny a květy, prostě živoucí floru. Bio pecka. Člověk pak ani nemusí rozjímat nad prouděním energie, čakrama, rovnováhou světa a dalšíma spirituálníma píčovinama, aby ho vyděsilo setkání s libovolnou plastovou náhražkou kvítka, jakých jsou naše sídla z oceli, skla a malty plný. Kdo tohle sakra vymyslel? Jasně, zeleň prospívá duši, ale její nechutný umělohmotný imitace jsou tak ošklivý, děsivý a v důsledku toho kontraproduktivně znepokojivý, že by mě i výhled na hrob štěňátek těšil o fous víc.

Umělý kytky jsou zrůdnost. A nemyslim tim jen ty dříve nakoupený nebo neudržovaný, co s každým rokem víc a víc blednou, takže místo lilie nebo pelargonie už připomínaj jen roztavenou partu igráčků, co si ujeli na filmech Lidská stonožka a Lidská stonožka 2. Myslím, ehm, VŠECHNY.

Vždycky se sám sebe ptám, co proboha lidi vede k tomu tyhle zvěrstva vystavovat? Fakt jim ten světle zelenej canc evokuje exotickou květenu? Opravdu jim onen recyklovanej vejblitek přibližuje útulnost mechu a kapradí? A když už v tom jsou, proč si vedle nepostaví i vycpanou lišku bystroušku a sojku práskačku? To by bylo teprva přírody!

Zkrátka a odporně, přinášet více přírodní krásy do života umělou sračkou je padlý na hlavu. Jasně, je to trend a na umělý kozy taky začnete nadávat, až když si na ně sáhnete a nahmatáte okraje silikonový výztuže. Ale i tyhle bakelitový vycpávky do ňader přinášej svejm uživatelům do života víc potěšení než sebelepší kopretiny ze zelenýho polymeru.

«
»