Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #914 KOUŘ Z TÁBORÁKU

#914 KOUŘ Z TÁBORÁKU

Posted: Duben 8th, 2015 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 8 Comments »

Asi za to může naše slavná trampská historie, ale když přijde na vohníčky, nemáme my Češi konkurenci. Ať jsi metrosexuál, pankáč, intoš nebo hipster, u táboráku jsme si všichni rovný, bez ohledu na hudební vkus zpíváme s rozladěnou kytárou Dajánu a Dům u vycházejícího slunce, do toho voněj vopečbuřty, občas se nějaká dvojička vytratí nachytat si klíšťata do nedalekýho hájku, nádhera, pohoda, prostě labůžo.

Stařičký přísloví našincovi vysvětluje, že není kouře bez ohýnku, já bych se ale pro účely dnešního hanopisu odvážil tuhleto rčení otočit, protože moje sedmatřicetiletá zkušenost říká, že primárně není ohýnku bez kouře. Možná mi začnou v komentářích zasloužilí ohnivcové vysvětlovat, že jsem lemra a manták, že když oni postavěj hraničku, tak nečmoudí, ale já na to mám s prominutím jinej názor. Ať je to pagoda, pyramida, či hranice, tak čmoudí vždycky – a kdo říká, že mu nečmoudí, tak mu čmoudí dodnes.

Kdyby se aspoň ten kouř choval nějak deterministicky. Nemůžu si pomoct, ale kouř u táboráku připomíná mnohem víc Brownův pohyb než Turingův stroj. Dle fyzikálních teorií by na jeho pohyb měly mít vliv zejména směr a síla větru; šedivé jsou fyzikální teorie, ovšem zelený je nejen strom života, ale i ten strom, jehož haluze kdosi právě přihodil do fajráku, takže to u hovníčku dýmá jak při policejním rozhánění nepovolený demonstrace.

I když jistou zákonitost ohledně toho, kterým směrem se kouč vydává, člověk nakonec nalezne. Moje babička říkávala, že “kouř jde za blbcem”, ale přestože to byla moudrá žena, dovoluju si s ní v tomhle nesouhlasit. Kouř jde poměrně dost za lidma, kteří maj zánět průdušek, zánět spojivek, dušnost, vyoperovanou jednu plíci, a za všeho nejvíc za mnou. Takže pevně doufám, že až moudrý hlavy definitivně zakážou kouřit lidem v hospodách, vrhnou se na dnes popisovanou problematiku a zakážou dýmání z táboráku a pak bude všem lidem na světě konečně dobře.

«
»