Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #915 YOUTUBEŘI

#915 YOUTUBEŘI

Posted: Duben 9th, 2015 | Author: | Filed under: Curvekiller | 47 Comments »

Na internetu se pohybuju dnes a denně, je mým rajónem i mou krví. Přesto jsem ještě donedávna netušil, že existuje něco jako YouTuber. Holt jsem jiná generace než ti dnešní mladí. Občas radši ani nechci vědět, co mezi nima frčí. Nejspíš bych na to civěl se stejným opovržením, jako se před deseti lety koukali na naše zájmy a náma cloumající fenomény tehdejší třicátníci – a odplivl si, zablekotal, že svět se v kravskou řiť obrací, a dál žil v přesvědčení, že zatímco naše dětství a dospívání bylo nej, teď je to ryzí zlo.

Takže když na mě vyskočilo slovo YouTuber, přišlo mi to stejně divný jako výrazy Facebooker, Seznamář, Googlil nebo Mimibazarník. Nonsens… a navrch kokotina. Jenže oni opravdu existujou! Jejich revírem jsou dětský pokojíky, temný sklepení, pařanský doupata i nevábný kutlochy, jež nikdy nepoznají vůni ženy. Jejich živinou je poptávka po dementních humorech a publikem mladý duše, který nehltaly Eso, Magion ani Receptář, ale rovnou se jich zmocnil YouTube a sociální sítě.

Mňo, a v týhle bažině se rodí stovky, ba tisíce videí. Stal se z toho v zásadě obrovskej byznys, takže se odtud rekrutuje i nová elita národa. Šmarjá, dyť voni jsou slavnější než Jitka Zelenková s bratrama Nedvědovejma dohromady! Ať už se povrchně vykecávaj o hrách, napodobujou svý zahraniční vzory, pokouší se o vtípky, z nichž by jednomu slezly nehty na nohou, anebo kutěj různý zoufalý pranky, omladina na ně kliká a kliká a kliká a my, co máme stáří nad 30 a IQ aspoň nad 102,3 bodu, tak se chytáme za hlavu a říkáme si, safra, to je úpadek, kdyby to tak viděli Sovák s Menšíkem a panWerichem, ty by mrdlo.

Fakt u většiny z nich nedávám víc jak minutu. Pak se musím jít uklidnit. I civění do výlevky v dřezu na mě působí příjemněji a intelektuálně mě víc stimuluje, než tahle virtuální křeč. To se stává. Ale víte, co je na tom nejsmutnější? Že to dělaj kluci chytrý a šikovný, většinou ty nejschopnější, best and brightest svý generace. Jenomže ví, že aby byl úspěch, musí být pitvořeníčko a šaškec před kamerou – asi jako když třeba Lou Fanánek Hagen svý básnický střevo věnoval diskotékovejm Šmoulům.

Smutnej příběh. Můj synovec se mnou asi nebude souhlasit, pro něj to budou hrdinové… ale když vidím třeba libovolný video místního krále YouTuberů, slovutnýho GoGomana, jehož odebírá víc lidí, než kolik čumí na Události, okamžitě mě zadusí pocit, že se naše civilizace prokopala zas o pár desítek mil blíž k peklu.

«
»