#712 POSLEDNÍ SEZÓNY HOW I MET YOUR MOTHER

Posted: Listopad 11th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 32 Comments »

Říkejte si, co chcete, ale první tři série seriálu How I Met Your Mother jsou jedna z nejvtipnějších věcí v historii televizní tvorby. Jsem si tim jistej: jednak do sitkomů tak trochu dělám, jednak jsem si v temnejch dobách svýho života z HIMYMu odvozoval svý životní pravdy, takže jsem každej díl viděl minimálně desetkrát. Jenže od třetí série už to jde jenom dolu.

Ty vole, přemejšlim, co bych nejradši udělal člověku, kterej vymyslel, že v půlce seriálu změní nejgeniálnějšího womanizera historie sitkomu Barneyho Stinsona a udělá z něj v podstatě podobnýho přizdisráče, jako je Ted. Nejspíš bych ho posadil do tý židle, co v ní skončí Alex v Mechanickym pomeranči, a donutil ho koukat se několikrát na Sanitku 2 nebo tak něco. Nic proti romantickejm přizdisráčům, sám jsem Tedovi podobnej víc, než bych chtěl, a chápu, že divák potřebuje happy endy, o tom žádná. Jenže to, co se s Barneym a Robin mělo stát během happy endu, natahujou už na dobrý čtyři série. K tomu si přidejte čím dál víc nereálný zápletky s čím dál víc mravokárným vyzněním, což vrcholí aktuální devátou sérií, kterou chtěj zřejmě celou odehrát během Barneyho svatby a která je už nevtipná naprosto zoufale a celkově jednoduše sedmibolestná.

A jako rezavej hřeb matka Tedovejch dětí. Já nechci bejt nějakej estetickej fašista, jasně, ta holka neni ošklivá. Ale – když ji srovnáte s těma kočinama, kterejm Ted obdělával políčko v předchozích sériích, vychází z toho maximálně jako průměr. Minimálně mohli soudruzi z CBS na tuhle roli vybrat holku, která by neměla tak vypoulený voči, že člověk dostane strach o hyperfunkci její štítný žlázy hned, jak ji uvidí na obrazovce.

Nejhorší na tom je, že když už nějakej seriál rozkoukám, v naprostý většině případů ho dokoukám až do konce. Po těch výše zmiňovanejch třech sériích jsem se nevýslovně těšil na scénu, v níž Ted požádá matku svejch dětí o ruku. Šílenej pokles kvality HIMYMu ovšem vedl k tomu, že když jsem tu scénu v naposledy odvysílanym díle sledoval, přál jsem si jediný: aby z toho majáku oba spadli a já už se na nic koukat nemusel.

«
»