Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #391 ZPRAVODAJSTVÍ TELEVIZE NOVA

#391 ZPRAVODAJSTVÍ TELEVIZE NOVA

Posted: Červen 15th, 2012 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 5 Comments »

Že ve zpravodajství TV NOVA dělaj samý moulové je asi všem jasný. Kdo jinej než moula by s klidným svědomím a vážnou tváří odvysílal reportáž o tom, že když je mínus 20, voda se změní na led. A bude prý hůř… Doufám jen, že v létě budou pro  změnu rozpouštět led na sluníčku, můžu říct, že to je taky docela magický. Attila mi teď dokonce vyprávěl o dalším pokusu z jejich testovacího centra – byl to test, ve kterém se na melounech demonstrovalo, že je NUTNÉ nosit helmu na kolo, to vše samozřejmě ve slow motionu, takže zatímco meloun s přilbou byl jen dole naťuklý, ten nezodpovědnej a nevychovanej meloun bez helmy se rozprsknul po celym okolí.

Tohle mě nesere. Tohle je tak jako smutně-legrační. Zpravodajství TN ale umí i věci, co jsou tak maximálně nelegračně-smutný. Nevím nakolik jste sledovali kauzu zmizení geochacera Osvejdy, kterého později našli mrtvého ve viaduktu v Libni. Já zaregistrovala prosbu o pomoc při jeho hledání, ještě předtím, než byl nalezen – pročítala jsem si diskuzní fórum a spíš než cokoli jiného mě šokovalo, kolik lidí z tý GC komunity začalo pátrat, pomáhat, hledat, zjišťovat, lepit letáky a snažit se vymyslet nové způsoby jak přispět k odhalení. To všechno proloženo vzkazy od rodiny, která oznámení o pohřešovaném na fórum dala. Dlouho mě žádné čtení tak nezaujalo, jako zde. Zatím není zcela jasné za jakých podmínek a okolností Osvejda zahynul a jestli to bezprostředně souviselo s geocachingem. Televize Nova nicméně neváhala a ve zprávách přímo označila geocaching za nebezpečnou hru.

Sama žádný kešky nehledám, mé zájmy se ubírají celkem jinými směry a pochopila jsem, že zas až tolik lidí z gc komunity to označení nesere. Mě jako někoho úplně odjinud to fakt celkem nasralo. Nebezpečný je kde co. Každá outdoor aktivita se dá označit za nebezpečnou, záleží na tom, jestli k tomu člověk přistupuje zodpovědně a nepodceňuje bezpečnost ne? Přijde v tomhle případě dost zbytečný dělat geocachingu negativní obraz.

Nečekám za dnešní hejt tisíce bezvadných reakcí, naopak bych řekla, že mi to naši chytří a krásní čtenáři zas rádi vysvětlí, ale berte to proste jako osobní rozčarování, které následovalo potom, co jsem přečetla celou tu diskuzi a pak viděla to debilní (debilně sestříhaný a debilně udělaný a debilně zjednodušený) zpravodajství, který celou tuhle kauzu shrnulo slovy „je to nebezpečná hra“.

«
»