Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #390 ČESKÁ REPRE POD BÍLKEM

#390 ČESKÁ REPRE POD BÍLKEM

Posted: Červen 14th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Pamatuju si Michala Bílka jako hráče reprezentace, kterej svym gólem z přímýho kopu v říjnu 1989 rozhodnul souboj s Portugalskem v kvalifikaci o fotbalový mistrovství světa 1990. Bílek se v roce 1989 stal dokonce československým Fotbalistou roku a ten gól na tom bezpochyby měl svoje zásluhy. Z tehdejšího týmu Sparty mi ale k srdci nepřirostl, z tehdejšího týmu jsem měl úplně jiný favority.

Obecně jsem vždycky opatrnej vůči fotbalovejm trenérům, který vzejdou z hráčů Sparty, ať už byli na hřišti sebelepší. Takovej trenér jde většinou trénovat Spartu, udělá titul s kádrem, se kterým by získal titul i můj starší kocour, pak ho vyhodí pro neschopnost… a pak jde trénovat repre.

Bílek je asi nejzoufalejší příklad toho, že sebelepší kopací technika z člověka dobrýho trenéra neudělá. Jasně, já chápu, že super generace fotbalistů odešla, takže neni zas tak moc kde brát. Ale  myslim, že posledních pár let je třeba každýmu jasný, že třeba v Galatasaray Istanbul (jakkoliv mám ten tým rád, protože tam hrával můj oblíbenec Hakan Sükür) rozhodně nebrat.

Zápas proti Řecku pro mě znamenal nejbolestnější fotbalový zážitek ever; tým, kterému bych vlastně strašně moc chtěl fandit, vyhrál – a mně bylo z toho vítězství naprosto na blití. Možná jsem rozmazlenej, ale nemůžu se nezeptat: Pane Bílek, vám se ten fotbal jako líbil?

V tomhle hejtu jsem se původně chtěl dotknout fenoménu, kterej rovněž nesnášim – když vidim gól až z opakovačky, ale Achjo Bitch mě upozornila, že tohle téma už dostatečně rozebrala ona. Takže jediný pozitivum blížícího se zápasu s Polskem je v tom, že jestli zas postaví Baroše, bude dost nepravděpodobný, že by mi nějakej náš gól mohl utéct.

I v Amfoře to vědí líp než Bílek.

«
»