#629 CHLUPY V NOSE

Posted: Červenec 8th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 9 Comments »

Člověk se rodí v podstatě holej, jen podle nátury a genovejch dispozic má nějaký to ochlupení na hlavě. Kupříkladu Atilla junior měl na hlavě při zrození vlasy asi čtyři, z nichž jsem mu prvního půl roku každé ráno trpělivě vytvářel přehazovačku, aby byl roztomilejší mimino. Teď už na to kašlu; jednak už má těch vlasů asi sedmnáct, jednak jsem se nějak smířil s tím, že v tomhle ohledu bude mladej holt po mně. (Stejně mě ale sere, že třeba kamarádčina dcera Marla měla už při narození vlasů víc, než jsem já kdy měl a mít budu.)

Na ty vlasy jsme všichni tak nějak zvyklí a asi by se s nima většina z nás loučila nerada. (Byť já teda musim podotknout, že holohlavý slečny se mi vždycky tuze líbily, za čimž asi stojí seriál Návštěvníci, díky kterýmu byla nahá plešatá Dáda Patrasová jednou z mejch pravidelnejch jinošskejch sexuálních fantazií). Zato bez ochlupení na ostatních místech těla bych se klidně obešel. Bohužel je to v životě lidskym přesně naopak: zatímco vlasy v průběhu života zvolna mizí, chlupy se začínaj objevovat na sakra neočekávanejch místech.

Třeba v mym nose. Nejedno ráno před zrcadlem zjistim, že se jeden nebo dokonce víc dere ven. A teď babo raď. Nechávat to tam je pěkná nechuť (aspoň já mám teda pocit, že když mi čouhá chlup z nosu, odflusne si nade mnou i ten poslední santusák). Vyškubnout to jde – jenže to zas pekelně bolí (jasně, jasně, jako chlap jsem nezažil ani porod, ani depilaci třísel, takže vim o bolesti v podstatě hovno). A navíc jsem si nedávno přečetl, že škubat chlupy z nosu je zdraví škodlivý.

V tom odkazovanym článku píšou, že prostřednictvím nosního ochlupení jsou dýchací cesty chráněny před vdechnutím špíny a infekce ze vzduchu.  Trochu mi sice nedochází, jak jsem mohl přežít přes třicet let svýho života, kdy mi tam ty chlupy zjevně nerostly, protože ven nečouhaly. Ale co se dá dělat; nezbejvá mi než se jednou za čas zas a znovu přesvědčit, že ovládat nůžtičky na nehty, na který se koukám v zrcadle, je pro mě prostě neřešitelná stereometrické úloha. A s rozbodanym nosem se těšit, až mi začnou růst chlupy z uší, protože to třeba přijdu na jiný myšlenky.

Tématická písnička pro dnešní hejt.

«
»