Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #620 WEBOVÝ STRÁNKY, KTERÝ DĚLAJ ZVUKY

#620 WEBOVÝ STRÁNKY, KTERÝ DĚLAJ ZVUKY

Posted: Červen 24th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 15 Comments »

Když jsem v roce 1996 získal pravidelnej přístup k internetu, bylo to úplně jiný místo než dneska. Žádný videa, žádný bannery, žádný podobný píčovinky. Správná webová stránka měla tenkrát černej text s modře podtrhanejma odkazama, sem tam nějakej obrázek a dole žlutočernej pohyblivej gif chlapíka se sbíječkou a nápisem “under construction”.

Dneska jsou mnohý internetový stránky plný animovanejch reklam a podobnejch zhůvěřilostí, který vždycky způsoběj, že můj stařeček počítač začne topit tak, že kocour Kvasil, kterej jinak ochotně a rád využívá zbytkovýho tepla, se dotčeně zvedá a odchází, protože co je moc, to je moc. Ale čert vezmi Flash.

Co mi pije krev, jsou stránky, který hrajou. Nemyslim servery jako je youtube; když se chci podívat na video, tak nějak očekávám, že u něj bude zvuk (byť bych byl mnohem radši, kdyby byly videa na youtube při načtení stránky defaultně pauznutý, aby nezačaly hrát všechny přes sebe, když si jich člověk otevře víc). Myslim stránky, který nezvány, nečekány začnou něco říkat nebo hrát, prostě vydávat zvuky, aniž bych to sebemíň čekal.

U kompu totiž většinu času poslouchám hudbu a moje bedničky hrajou nejlíp, když jsou vytavený na max a WinAmp je hodně staženej. To se tak třeba uprostřed noci koukám na PirateBay, jestli tam náhodou neni něco, co by mě zajímalo, nějaká nová verze Debianu nebo tak, a vyskočí pop-up okno a ten chlapík začne řvát na plnej céres: „Do you like web cams? I looooooove web cams.“ Doprdelekurva práce, proč si jednou provždy nenechá vysvětlit, že na webový kamery sere pes, já preferuju klasický… distribuce Linuxu, jestli mi rozumíte.

A jestliže zvukový reklamy na webu mě serou, v podstatě je chápu, neboť základní vlastností reklamy je otravnost. Ale co už mi vůbec hlava nebere, jsou normální stránky, který vydávaj zvuky, naposledy jsem narazil na home page Načevy. Takže chci říct jedno jediný: jestli máte pocit, že je cool mít webovou stránku, která vydává zvuky, tak bych vás chtěl upozornit, že to cool bejvalo, ale už dávno, dávno neni. Cool to bejvalo v roce 2004. Šestnáctýho března dva tisíce čtyři od tří do čtyř odpo, předtim a pak už nikdy ne.

«
»