Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #954 PLAYTVAK

#954 PLAYTVAK

Posted: Červenec 21st, 2015 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 9 komentářů »

Mám rád Stream. Jednak proto, že jsem byl jeho cca čtvrtej zaměstnanec a tipnul bych si, že ještě dneska běží na serveru aspoň některý kusy mýho pythoního kódu. Jednak mi připadá, že po rozpačitejch začátcích se ze Streamu stala výborná záležitost, která je díky svýmu dostatečně punkovýmu přístupu často mnohem veřejnoprávnější a smysluplnější (Blaník, Peklo na talíři, Praha vs. Taxi), než celá Dovolená v protektorátu Český televize.

Když jsem se dozvěděl, že nědo podobnýho chystá i MAFRA, zaržál jsem s nadějí, že by tam mohla bejt nějaká nelaskavá legrace, nebo že bych pro ně mohl případně sám nějakou psát. A pak přišel den D, já do prohlížeče naťukal www.playtvak.cz a pak už jsem jen žasnul. Předem přiznávám, že jsem okusil jenom čtveřici pořadů, takže se můj hanopis nezakládá na komplexní analýze. Mám ale pocit, že pokud bych těch pořadů okusil víc, mohlo by to na mé psychice zanechat nevratné stopy, jako že bych třeba začal pít vlastní moč, což jsem nechtěl riskovat.

Protože u málokterýho projektu lze říct „všechno špatně“ tak jako u Playtvaka. Velrybák je nepovedenej od začátku do konce. Zoufale devadesátkovou znělkou počínaje, infantilním názvem pokračuje, pořadama nekonče. Většině českejch filmů chybí dobrej scénář, respektive dobrej dramaturg. Pořadům na Playtvakovi chybí dramaturg jakejkoliv, i třeba oligofrenickej. Taky scenáristi by se hodili. Vhodnej by mi přišel i někdo, kdo umí stříhat video. Režijní zkušenosti výhodou.

Jestli nevěříte, zkuste třeba Muže na hajzlu. Více či méně fousatá anekdota odvykládaná do telefonu mužem na hajzlu. Myslím, že lepší videa točej desetiletý děti na táborech pro mladý filmaře.

Nevim. Je možný, že už jsem prostě jenom starej, koneckonců fenomén youtuberů jsem taky absolutně nepochopil, takže třeba nejsem ta správná cílová skupina. Spíš mi ale přijde pravděpodobný, že celej Playtvak je obří sabotáž – patří to totiž Babišovi, takže tam asi nastoupil nějakej hrdinnej odbojář s cílem pustit oligarchovi žilou a tohle je výsledkem jeho podrejvacích snah. V tom případě mu patří velikej respekt.

«
»