#96 NÁVRAT CHLADNÉHO POČASÍ

Posted: Duben 14th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Tak po všech těch obecně platnejch tématech z poslední doby se budeme dnes věnovat něčemu zcela efemérnímu; to, že příští tejden bude po týhle nasranosti (doufám) veta, ale neznamená, že mě ta současná studená fronta extrémně nesere. Jako jo, za třiatřicet let života jsem si zvyknul na existenci ledových mužů a krátkodobý ochlazení v půlce května mě nepřekvapí, ale teď má přece bejt sakra jaro, zahrádky, procházky, rychlé ňufačky na vyhřátých mýtinách a vůbec!

To se takhle v úterý těšíte, že si půjdete zahrát fotbálek, jenže od rána prší a nevypadá to, že by přestalo, takže smutníte, že trénink nebude. Jenže pak odpoledne mraky odtáhnou, vy vyrazíte do Riegru a už cestou máte pocit, že je něco špatně. Co to je, vám dojde, až když stojíte v bráně, sice v dresu s dlouhym rukávem a slušivejch tepláčkách s vycpávkama, ale stejně klepete kosu jak svině a jediná věc, která vás může zahřát, je vědomí, že kluci v poli maj na sobě většinou trenýrky a tričko s krátkym rukávem a musí jim bejt kosa ještě větší.

I když to furt ještě neni tak hroznej příběh, jako zažila moje cholka dochtorka, která si, chudě jedno malý, vyrazila do práce v novejch balerínkách naboso s tim, že tu ranní kládu nějak překlepe a odpoledne, až bude mít pochůzky po městě, s nima nadělá náramnou parádu. Jaké však bylo její překvapení, že odpoledne byla kláda ještě větší a většina lidí, který popatřili na její boty, neměli v očích výraz „to jsou ale krásný botky, óch!“, ale spíš „ta holka musí bejt úplnej magor, že si na sebe zrovna dneska vezme tohle!“.

Takže teď se vzájemně trumfujeme, koho víc škrábe v krku, a sníme o tom, že by měla matka příroda reklamační oddělení. Ne snad, že bychom očekávali, že by naše reklamace byla uznána, ale člověk by si mohl aspoň na nebohý úřednici trochu zchladit žáhu.

A takhle včera vypadali v Praze všichni,
ale fakt se nedá říct, že by to bylo tak sexy
jako v Singing in the rain.

«
»