Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #616 PALMOVKA

#616 PALMOVKA

Posted: Červen 18th, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 24 Comments »

Jako přivandrovalec z Brna jsem měl o Palmovce trochu zkreslený představy: Ten malebnej název a informace, že tahle lokalita leží hned vedle krásný, kroutící se Vltavy, mi tak nějak evokovaly slunnou náplavku, kde jsou v květináčích palmy, zářivě čistej písek zůstává mezi prsty a spoře oděný slečny vám podstrkujou mojita. Nic nemohlo být pravdě víc vzdálený.

Palmovka je totiž definicí metropolitního hnusu. Někdo možná namítne, že Václavák je ještě horší. Ale tam na vás aspoň dejchne exotika – davy černošskejch vyhazovačů vám umožněj cítit se jako na procházce v hlavním městě Nigérie, díky zástupům ukrajinskejch štětek máte na dosah krásy Oděsy, albánský dealeři heroinu vám připomenou balkánskou pohostinnost. Prostě paráda. Palmovka vám ale instantní cestu kolem světa nenabídne. Tahle betonová bažina, ve který se podrážky lepí k chodníkům, páč na nich stabilně leží nános zvratek, chcanek i krve a peroucí slunce je efektivně mění v kanagom, vám dopřeje tak trochu jinej pohled na šestej nejbohatší region Evropy.

Chodím sem na obědy. A zvlášť když si sednu na zahrádku, jen zírám. Jako předkrm dostanu feťáka somrujícího o drobný, místo polívky bitku dvou pořízků, pro který školní docházka evidentně skončila ještě před tím, než je někdo pozval do hodin prvouky a vlastivědy. Hlavní chod představuje ječící cikánka, kterou její manžel něžně vláčí za vlasy po chodníku, aby mu koukala vyžehlit vasilo. A jako dezert v týhle zážitkový kuchyni se servíruje pohled na bezďáka, kterej se s tím nesere, a tak si v klidu zaleze dva metry od tramvajový zastávky do křoví a tam ze svý řitě vytlačí brownies. Dobrou chuť.

Jelikož tu sídlí televize Prima, dlouho jsem si myslel, že to je celý jen přehnaná příprava na nový televizní formáty Smažte jako šéf, Vyhoněniny, Piko není dokonalý anebo slibnou reality-show Bezďák hledá ženu. Jenže televize v tom prsty nemá. Tohle je čistý štýlo ulice, navíc omotaný kolem autobusáku, kterej si přivlastnili kmotři, takže tu máme do jednoho jedinýho místa stlačený veškerý nákazy Prahy. Když už tenhle Augiášův chlív nevyčistily povodně, doporučuju ho aspoň oplotit, zakonzervovat, prohlásit za památkovou rezervaci a můžeme sem pod visačkou UNESCO zvát turisty z celýho světa – aby se pokochali tím, jak pěkně se dá žít v hlavním městě, ve stínu palem.

«
»