#590 ŽE NEMÁME MOŘE

Posted: Květen 13th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 24 Comments »

V pátek jsme byli v Ostravě a cestou zpět mi Achjo Bitch vyprávěla o Slovincích a Slovinsku, jakej je to šťastnej národ a krásná země. „Maj hory i moře,“ shrnula to pregnatně a já si bolestně omluvil, že v tomhle ohledu je Česká republika dost méněcenná. Krkonoše s přivřením obou očí lze považovat za hory, jen by to teda nikdo neměl říkat Slovákům, protože by se nám smáli, ale Mácháč si s mořem nespletete ani s bílou holí.

Já jsem tady popisoval, že můj vztah ke koupání ve sladký vodě je vcelku vlažnej, s mořem je to úplně jinak, mít moře za chalupou, ráchám se v něm každej den. Ty vole, moře, to je něco tak definitivního, něco jako orgasmus nebo Mléčná dráha nebo jaderná bomba, moře dává národu naději, že věci jednou můžou bejt lepší, že za tim mořem je ta země zaslíbená, kde je mír a klid a bezpečí.

Takže kdyby mě někdy vyzpovídali na poslední stránku Reflexu, nejvíc pohrdám Praotcem Čechem. Ty vole, ten vocas fousatej vyleze na horu a prej mlíko a strdí, podle mě teda řekl ještě rum, mlíko, strdí a rum, každopádně kdyby se vysral na žrádlo a myslel na nějaký ideály, tak Kryštof Kolumbus mohl bejt Čech.

A nemůžu si pomoct, chápu, že to pro Poláky musela bejt národní tragédie, když jim spadlo u Smolenska letadlo s půlkou potentátů, ale podle mě jsme tenkrát krutě zaváhali. Panslovanství nepanslovanství, moře je moře. Jasně, Balt sice neni žádná výhra, ale furt lepší než nic, takže podle mě jsme tenkrát měli vzít všechny čtyři funkční Pandury a el sto padesát devítky a nebohý dezorientovaný Polsko anektovat.

«
»