Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #589 PAUL

#589 PAUL

Posted: Květen 10th, 2013 | Author: | Filed under: Curvekiller | 32 Comments »

Jo jo, pokračujem v seriálu „kopni si do kšeftu od vedle“. Svou dlažební kostku nenávisti chci tentokrát hodit do výlohy krámu, co se jmenuje Paul. Ten se nás totiž snaží přesvědčit, že v každym svým pytlíku prodává esenci francouzský vesnice.

Na Paulovi mě serou dvě věci. Jednak brutální ceny. Nejvyšší široko daleko. Tenhle kšeft si je samozřejmě může dovolit, protože českej lid si zvykl konzumovat nekvalitní krmivo dovezený nejčastěji z polskejch skládek a to za ceny vyšší, než za jaký dlabe zbytek Evropy. Takže jakmile došlo ke gastronomický kontrarevoluci, mohla se vyrojit spousta krásnejch míst, kde se dá pořídit kvalitní jídlo… akorát že za nelidsky přemrštěný ceny. Je to možná moc velká zkratka, ale právě Paul pro mě osobně reprezentuje tuhle tragickou situaci, kdy se národu nejprve vnutily za standardní ceny sračky, aby se teď za příplatek servírovalo něco, co by přitom mělo bejt úplně běžný a obyčejný. Tenoulinký bagety za půl kila mi nepřijdou košer.

Ale to bych možná ještě rozdejchal. Mnohem víc mě na Paulovi štve ten vypiplanej design, kterej má člověka teleportovat někam na farmu a oslnit ho vůní poctivýho zemědělství. Tak jako na vás má v dětským koutku McDonaldu dejchnout hravá pohoda a tak jako vás musí pokuřující Marlboro Man přesvědčit o tom, že maj v sobě cigarety smotanou podstatu svobody a krásný přírody, tak se v Paulovi pokouší vyvolat oblečením i výbavou interiéru jakejsi rustikální dojem. Abyste se ocitli na farmě, cejtili na podrážce kravský lejno a slyšeli chrochtání vepřů. A uvěřili tomu, že vzadu v maštali hřebelcuje chasník koně, v kuchyni děvečka v košilatý halence stlouká ze smetany máslo a na dvorku se kompostuje.

Prdlačky. Tak jako mě Marlboro Man nepřesvědčil o tom, že mě tah z cigára odlifruje do Skalistejch hor, tak mi ani v Paulovi nenabulíkujou, že to není celý jen pokryteckej fake s lesklým obalem, že nejde jen o další vydřidušskej podnik bez duše, kterej manažerům v nažehlenejch košilkách prodá za kilo jeden bochník instantní vesnický pohody.

«
»