#58 OLGA LOUNOVÁ I.

Posted: Únor 21st, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 3 Comments »

Nehodlám hodnotit hereckou kariéru týhle slečny; nejsem cílovka ani přitroublýho remaku jihoamerický telenovely, ani filmu o hrana chlapácích, co si nějakej problém kompenzujou svištěním po šotolině v rychlejch vozech, takže vlastně nevim, jak tahle kočina hraje, a klidně jsem ochoten akceptovat možnost, že jednou dostane Českýho lva za extrémně charakterní roli v nějaký Hřebejkovo laskavý komedii.

I fakt, že je podle mě extrémně podobná lýkožroutovi, je spíš můj problém a neni důvod bejt za to na ní nasranej. Doma ať si dělá každej, co chce, takže jestli tam zrovna vona vohlodává za tmy dovezený smrkový kmeny, její problém. Nehodnotim ani fakt, že přestože je dotyčné devětadvacet, působí na všech fotkách, kde se snaží tvářit jako žena-vamp, jako čtyřicítka, co se mermomocí snaží vypadat na hezkejch pětatřicet. (Mimochodem, to by teda v tom Hřebejkovo filmu mohla hrát ségru Aňy Geislerový. Starší ségru.)

Co už mi ale přijde odporný, je fakt, jak se snaží vylézt nahoru přisátá na Xindla jako klíště. Můžete si o Xindlovi X myslet, co chcete, ale bezpochyby je teď prostě populární (a rozhodně je to i jeden z nejzajímavějších současných českých textařů) a to, jak ho tahle prázdná nádoba, jejíž pěvecký výraz se pohybuje po smutnym rozmezí mezi mezi vulgaritou a totální prázdnotou prezentovanou s thymolinovým úsměvem, vysává, je pravým důvodem dnešního hejtu.

A jo, uznávám, že je hodně dětinský smát se někomu kvůli jeho jménu. Já to naposledy dělal někdy ve třetí třídě a do dneška se za to v podstatě malinko stydim, protože jsme se smáli spolužákovi, že se jeho máma rozvedla. Na stranu druhou, když jsem zjistil, že Olga Lounová se původně (jméno jí doporučili změnit na konzervatoři) jmenovala Olga Pytlounová, smál jsem se poťouchle a zlomyslně hodně, hodně dlouho.

(to be continued)

«
»