Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #282 MICROSOFT WORD 2007

#282 MICROSOFT WORD 2007

Posted: Leden 11th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 3 Comments »

Pro ty, kdo tápou: ve Wordu léta Páně 2007 se poprvé objevil onen slavný ribbon, tj. takovej ten proužek nahoře plnej obrázků. A zatímco předtím se člověk k požadovanému příkazu dostal přes plus mínus logická menu, posledních pět let se má orientovat podle absurdních obrázků. Do prdele, opravdu někdo pozná, kterej obrázek na kartě Odkazy symbolizuje Označit položku a kterej Označit citaci, a opravdu někdo tuší, co to kurva znamená?

Kradek Ulhán by mi jistě vysvětlil, že on sám s ribbonem pracuje minimálně o 23 % efektivněji; já ale jsem jenom obyčejnej pisálek, co nevytváří složitý kontingenční tabulky ani multibarevný prezentace o kvalitě svojí prostaty, mně na ty moje humory stačí kurzíva, tučnej text, dvojhmat Ctrl+X a Ctrl+V a maximálně nějakej ten poznámkovej aparát, čili věci, co textový nabízej editory hrubym odhadem už nějakejch dvacet let.

Na jiný ovládání Wordu jsem si holt zvyknul; jak říkám, moc toho nepotřebuju a po pár hysterickejch záchvatech jsem se už naučil, že počitadlo znaků se nachází na kartě Revize. Co mě ale sere nesmírně, je přípona .docx, kterou Word od roku 2007 defaultně nabízí pro uložení dokumentů. Furt jsem si ještě nezvyknul, že spousta lidí má počítač jako černou skříňku, u který se nad otázkama “proč bych to měl posílat jako nějakej univerzální formát, když to můžu poslat jako .docx” prostě nepřemejšlí.

A moje smůla je, že na notebooku mám nainstalovaný nějakej starej Word for Mac, kterej .docx soubory prostě nepapá. Jako jasný, dokážu si najít webovou službu, která mi soubor s příponou .docx přechroustá do nějaký snesitelný podoby. Ale upřímně; když se s dokumentem musíte nejdřív pět minut trápit, než ho votevřete, a formátování je pak stejně rozhozený, jako kdyby příslušnej dokument vylezl panu Sponkovi z prdele, málokdy vás jeho přečtení naplní nějakym nadšením…

«
»