Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #569 POSLEDNÍ ZÁPAS NA TIKETU

#569 POSLEDNÍ ZÁPAS NA TIKETU

Posted: Duben 10th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 Comments »

Nevim, jak to máte se sázením na výsledky sportovních zápasů; já poprvé sázel už na základce, protože první pobočka Fortuny stála nebezpečně blízko Uhelnýho trhu. Nikdy jsem teda nedosáhl žádných zásadních úspěchů. To nejlepší, co se mi kdy povedlo, bylo, že jsem se jednou vrátil domu dost na kaši a natipoval v internetový sázkovce zcela náhodně výsledky nějaký třetí ázerbájdžanský ligy v buzkaši. No a ráno jsem s kocovinou vstal a zjistil, že jsem osm výsledků trefil správně a jsem o pět papouchů bohatší.

Jinak jsem ovšem klasickej sázkař. Co znamená klasickej sázkař? Podle mě zní definice klasickýho sázkaře takto: člověk, kterej je schopnej trefit všechny zápasy na tiketu až na jeden – většinou na ten poslední. Ne, fakt. Myslim, že by to šlo použít věštění budoucnosti. Axiom zní: pokud vám chybí na tiketu výsledek jedinýho zápasu, dopadne to jinak, než potřebujete.

Asi nejděsivější zkušenost s timhle fenoménem naštěstí nemám já, ale můj známej zvanej Sahara. Hodně sázel na atletiku a v devětadevadesátym roce natipoval úspěšně asi osm výsledků na Mistrovství světa v atletice v Seville a zbejval mu jedinej, aby bral nějakejch pětadvacet tisíc, což byly tenkrát pro studenta obrovský peníze. Sahara potřeboval jediný: aby Šárka Kašpárková skončila do pátýho místa, což neznělo nepravděpodobně. Lépe řečeno: kdo jinej by měl tenkrát skončit do pátýho místa, když ne Kašpárková?!?

No, člověk míní, Kašpárková mění: skončila šestá. Už to samo o sobě by byl důvod k nasrání, ale podívejme se ještě, jak k tomu tenkrát došlo. Čtvrtá Lebeděvová měla nejlepší výkon 14,55, pátá Prandževová 14,54 stejně jako šestá Kašpárková. Druhej nejlepší výkon měla Kašpárková 14,34, Prandževová 14,36 posledním pokusem (do tý doby 14,32)! Myslim, že kdyby kamarád Sahara po týhle centimetrový loterii na sportovní sázení zcela zanevřel a vrhnul se radši na forbesy, nikdo by se mu tenkrát nemohl divit.

Buzkaši je, pokud to nevíte, takový pólo s mrtvou kozou.

«
»