Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #520 MOJE PLOCHA

#520 MOJE PLOCHA

Posted: Leden 30th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 37 komentářů »

Jo jo, kde jsou ty doby, kdy Windows 3.11 byly posledním výštěkem informatiky, takže se do nich bootovalo jen tehdy, když si chtěl člověk zahrát Miny nebo Solitér, a ostatní věci se dělaly pěkně v DOSu. Kdepak, v tý době nutily počítače člověka, aby si ve svejch věcech držel pořádek; názvy adresářů a souborů měly maximálně osm znaků, takže nezbývalo než přistupovat k pojmenovávání a hlavně ukládání všelijakostí s rozmyslem.

Třeba diplomku měl člověk v adresáři C:\DIPLOMKA\ Dopisy měl člověk v adresáři C:\DOPISY\. Hry měl člověk v adresáři C:\HRY\. Porno měl člověk v adresáři C:\CHEMIE\ORGANIKA\KETONY\. Všechno logický a přehledný.

A pak přišly Windows 95 a s nima Plocha. Místo vymknuté a vykloubené z logicky přehledné adresářové struktury. Místo, kam se dají ukládat soubory, takže je má člověk na očích hned po nastartování keplu. Zázrak. Místo na který se vejde nekonečný množství souborů, což lze snadno dokázat matematickou indukcí; když jste totiž dosud na plochu umístili n souborů, bez problémů se tam vejde i ten enplusprvní. Nevim, jak vypadá vaše plocha, ale ta moje je ryzí chaos. Jinak též mrdník. Augiášův chlév.

A jasně, občas si řeknu, že už je to moc. Že si na ploše uklidím. Že roztřídím tu myriádu souborů, která se tam za pár měsíců nahromadila. Jenže trpělivost jsem nikdy neměl; vymažu dva tři soubory a u čtvrtého se zaseknu, protože nevím, co s ním. Vymazat? Raději ne, ještě ho někdy budu potřebovat. Ponechat? Asi ano, ale kde? Takže veškerý moje pokusy uklidit si Plochu končí tím, že veškerý soubory z Plochy přesunu do adresáře Bordel z plochy.

Kterej samozřejmě nechám na Ploše a začíná to celý nanovo.

Windows, Mac, Linux – všechny moje plochy vypadaly plus mínus takhle.

«
»