Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #175 BĚHÁNÍ

#175 BĚHÁNÍ

Posted: Srpen 8th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 40 komentářů »

Čim dál víc kamarádů začíná běhat po parcích a já nad tim jenom žasnu, protože mi běhání připadá asi tak stejně zábavný, jako kdybych se chytnul v lese do želez a musel si vodkousat nohu. Rád bych teda podotknul, že jsem to zkoušel – před nějakými osmi lety jsem si byl s kamarády párkrát zaběhat ve Stromovce. Když jsme tam byli asi popáté, v půlce druhého okruhu jsem se zastavil. “Co je?” zeptal se kamarád, mírně zpomaliv. “Hele, čim víc nad tim přemejšlim,” hulákal jsem na vzdalujícícho se běžce, “tim víc mě to běhání sere!” Kamarád pokrčil rameny, byť ho to trochu vyhodilo z rytmu, a odklusal v dál. Já šel rovným krokem rovnou do hospody.

Mně na tom asi nejvíc vadí ten koncept pohybu bez cíle. Pohybu jenom pro pohyb. Miluju třeba kolo – ale představa, že ho v sobotu ráno vytáhnu a půjdu si zajezdit někam do brdskejch lesů, kochat se zpěvem ptactva a jekotem bikerů a bezcílně se plácat po krajině, na to mě neužije. Já mám kolo na to, když se potřebuju dostat z bodu A, třeba z domova, do bodu B, tam něco vyřídit, a pak se časem do bodu A vrátit (samozřejmě pokud nevyhodnotim, že je lepší se do bodu B dostat autem, MHD nebo pěšky).

Ale běhání, pokud jsem to dobře pochopil, znamená dostat se z domova do bodu A, kde se dá běhat, pak nějakejch pár desítek minut běžet, abych posléze doběhl zpět do bodu A a šel zpátky domu. Jasně, jestli vás to baví, prosim, ale já bych při takový činnosti asi začal přemýšlet o smyslu lidskýho života a připadal bych si, že ten můj je zrovna hodně, ale HODNĚ nesmyslnej. A nejvíc mě děsí ta Murakamiho kniha, co nedávno vyšla. Vsadim se, že některý běžci si ji namluvili do empétrojky a teď ji při běhání poslouchaj. Dozvěděli jsme se, že rádi běháte, proto jsme vám pustili běhání do vašeho běhání, abyste mohli běhat, zatímco běháte. No ty vole.

Ale přestože mě běhání sere, rozhodně nechci, aby tenhle článek vyzněl jako nějaká filipika proti němu. To v žádnym případě, běHEJTe si, jak chcete. Zejména ty z vás, které jste dívkami a máte velká ňadra, běhejte hodně, ideálně kolem zahrádek, na kterých sedávám, když smolím tyhly svoje pamflety. A ty, zrzečko se dvěma culíky v modrém tílku a černých elesťácích do půli lýtek, ty tudy prosim běhej pořád.

Milý Haruki, radši číst matematicko-fyzikální tabulky než tenhle Mordor.

«
»