#982 STÁTNÍ ROZPOČET

Posted: Srpen 31st, 2015 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 26 Comments »

Nechci vám tady dávat nějaký dlouhý přednášky z ekonomie. Mě sice tahle věda docela baví, ale vim, že pro většinu populace jsou její poučky zajímavý plus mínus stejně jako fotbalovej zápas Blšan s Lázněma Bohdaneč.

Kromě toho je nezvratným faktem, že šedivá je teorie, zelený strom života, takže ať už si ekonomie objeví bůhvíjaký zákonitosti, státní ekonomika je stejně obří černá skříňka, jejíž chování nepůjde nikdy dokonale popsat. Držme se tedy faktů: od roku 1996 tahle republika prožírá víc, než vybere na daních, a to prosim pěkně ať už je u vlády levice, pravice nebo vopice.

A mě to prostě nehorázně sere, protože když bude stát dlouhodobě prožírat víc peněz, než má, tak to nedopadne dobře. Jasně, furt jsme na tom líp než všelijaký adepti na čele s Řeckem, jasně, aktuálně jsou úrokový sazby skoro na nule, takže ani tołik nevytečeme na úrocích, jasně, krize už je prej skoro pryč – jenže já mám stejně pocit, že v dnešní turbulentní době se tohle všechno může během pár měsíců zhroutit jako domeček z karet.

A i kdyby ne: mě to prostě vadí. Na svý dluhy se snažim dávat pozor a jsem rád, že i když se zrovna nacházim tak trochu v druhotný platební neschopnosti, moje aktiva furt překračujou moje pasiva a těch necelejch dvě stě tisíc, co de facto visím kvůli státnímu dluhu, mi v tom dělá trochu bordel. Sice je nepravděpodobný, že by mi někdo zazvonil za dveřma a oznámil, že to mám zacálovat, ale vzhledem k tomu, jak to tady Babiš vzal do ruky, se to úplně vyloučit nedá.

«
»