Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #488 POVÝŠENÝ KECY RODILEJCH PRAŽÁKŮ

#488 POVÝŠENÝ KECY RODILEJCH PRAŽÁKŮ

Posted: Prosinec 11th, 2012 | Author: | Filed under: Curvekiller | 48 komentářů »

Víte, já jsem všude zdejší. Mám to rád na Moravě i v Čechách, užil jsem si ve Slezsku i na vrcholcích Krušnejch hor, vzpomínám prostě se stejnou nostalgií na noci ve Varech i rána někde u Znojma. Nebavěj mě proto věčný hádky o to, co je víc, kde je líp a odkundapak přiteklo do republiky víc moudrosti.

Všechny ty místa prostě vnímám rovnocenný. Procento zmrdů je z mý zkušenosti napříč republikou zhruba konstantní (snad jen v Táboře je jich výrazně víc, ale tomu městu se dá vyhnout), takže proto mě obecně štvou vyhrocený disputace o tom, že zlo pochází z Moravy, že co Čecháček, to namyšlenej prasopes, a Ostravaky ty radši rovnou vyvezte o pár kiláků bokem do Polska.

Ještě o level dál jsou ale namachrovaný kecy RODILEJCH Pražáků. Ty v davu nepoznáte, vlastně ani ne nad pivem a nejspíš ani během soulože nevíte, že vás svou přítulností poctilo tělo zformovaný v Praze, jediný pravý, čistý, prostě lepší než náplavy.

Jasně, obvykle jde o celkem úsměvnej hospodskej kolorit, bez kterýho se nelze obejít. Taky musím na každý party sdělit svýmu ženatýmu kamarádovi, že před náma už nemusí tajit svoje gayství, zatímco on se duchaplně ptá, jestli je mý rodný Brno už na Slovensku nebo až v Kazachstánu. To k životu patří. Jakmile se ale někdo začne bít v prsa, že se v matičce stověžatý fakt narodil, opravdu mu turisti už pětadvacet let záviděj, jak si tu osahal každej šutr, a dětství na sídláku bylo tou nejlepší možnou školou života, že vážně mohl vidět všechny velký koncerty od dvaadevadesátýho vejš a zažít veškerý důležitý dějinný události, vlastně dost možná i pomohl rozbíhat Sametovou revoluci a jeho děda, taky echt Pražák, byl zrovna v tý holešovický zatáčce, když spáchali atentát na Heydricha, no možná jim s ním dokonce i píchl a pak schovával paragány doma ve spíži, zatímco Moraváci si jen kolaborantsky doma užívali zabíjačky… no to se musím smát a plakat zároveň.

Chlapče zlatej, jestli tvou největší životní výhrou bylo vážně to, že tě tvoje máma vyprcla na lůžkovým oddělení Na Bulovce, tak to není zrovna veselý – stejně jako tvoje řeči o pravým nefalšovaným pražáctví. Tak tu nemachruj se svojí čistou krví. Nám je totiž úplně fuk, jestli si tahal kačera po Dejvicích nebo po nějakým jiným koutu zeměkoule.

A mimochodem, koukej si vymlátit z hlavy ten předsudek, že všechno, co hejbe světem, vzniklo v Praze. Kulový!

(napsáno 10. prosince v Praze)

«
»