Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #426 SLEDOVÁNÍ FOTBALU NA INTERNETU

#426 SLEDOVÁNÍ FOTBALU NA INTERNETU

Posted: Srpen 29th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Už pěknejch pár let nemám televizi. Nechci ji. Mám pocit, že na českejch programech nedávaj zas až tolik původní tvorby, kterou by bylo nutný sledovat v premiéře, takže nevidím důvod, proč mít doma přístroj, ve kterym dávaj pořady, který chce programovej ředitel, a ne pořady, který chci já. Nedá se nic dělat, nabídka na internetovejch úložištích je výrazně větší než na všech slavnejch multiplexech.

Rád ovšem sleduju některý sportovní přenosy, zejména ty fotbalový – a co si budem povídat, tady poráží televize internet zatim na celý čáře. Nemyslím v šíři nabídky – díky stránkám jako sportlemon.tv je možný sledovat takřka libovolnej zápas na týhle planetě. Kvalita přenosu ovšem, co si budem bublat,  stále poněkud pokulhává.

Když se hraje nezáživnej fotbal ve středu hřiště, mám vždycky ostrý obraz i dobrý zvuk, o tom žádná. Stejně perfektní bývají záběry na frenetické fanoušky, zadumaného trenéra či hráče rozcvičující se v rohu hřiště. Jakmile se ale libovolné mužstvo začne blížit pokutovému území soupeře, obraz sebou začíná škubat, a když útočník napřahuje ke střele, vypadne stream pro jistotu úplně. Když už náhodou vidim gól, je to většinou opakovačka gólu, kterej padnul už před deseti minutama, ale já ho ovšem neviděl, protože mi těsně před ním vypadnul obraz – takže nebejt textovejch online přenosů, bejvám kolem šedesátý minuty výsledkově zcela zmatenej.

Je pravda, že zápasy z český ligy jsou většinou sledovatelný – ovšem samozřejmě pouze technicky, tam by zas byl člověk mnohdy radši, aby tu holomajznu neviděl. A k tomu si ještě přičtěte, že bydlím pár metrů od Sparty, takže sledovat její domácí zápasy na internetu je už úplně zbytečný, protože přenos na internetu je o něco zpožděnej, takže to, že padne gól, se dozvím z radostného ryku živých fanoušků o pár vteřin před obrazem. A vice versa: pokud se ze stadiónu neřve, nemá smysl se při libovolné šanci vzrušovat.

«
»