Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #427 PIVO POD MÍRU

#427 PIVO POD MÍRU

Posted: Srpen 31st, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 7 komentářů »

Dostat v hospodě míň piva než poctivej půllitr asi není věc, která by někoho naplňovala nadšením. Jasně, občas si člověk v ranních kocovinách říká, že kdyby toho vypil večer předtím míň, nebylo by to vůbec od věci – ale pochybuju, že by si to někdo spojoval tak, že by si s kocourem za krkem říkal, že příště půjde radši hospody, kde pořádně šiděj, aby mu druhej den ráno bylo líp.

Mě navíc pivo pod míru sere dvakrát; poprvé samozřejmě tím samotným faktem, že nedostávám to, na co mám právo, to, co jsem si zaplatil. Podruhé tím, že ačkoliv ve většině běžnejch situací nemám problémy se sebeprosazením a asertivitou, upozornit výčepáka, že mi to má koukat dotočit, je většinou nad moje psychický síly.

Není to samozřejmě problémem v místech, kde si pro pivo sami chodíte a vidíte, jak teče z pípy; třeba v pražskejch Riegráčích maj dokonce cedulku upozorňující, že točej správnou míru a ať se zákazníci nebojej ozvat, pokud nebudou spokojeni.

Ale v normální hospodě, kde člověk sedí u stolu a pivo mu nosí číšník od pípy, tam bych si to asi nikdy nelajsnul. Nemůžu si pomoct, hospodskej je pro mě podobná autorita jako lékař a mám trochu strach, že kdybych mu do jeho řemesla začal kecat, mohl bych se se zlou potázat. I kdybych totiž všechny další piva dostal férový, stejně bych se bál, jestli to není tim, že mi do nich hospodskej ve svý uražený stavovský cti naflusal.

«
»