Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #348 LIDI, CO OPRAVUJOU SVOJE KOMENTÁŘE NA FACEBOOKU DALŠÍM KOMENTÁŘEM

#348 LIDI, CO OPRAVUJOU SVOJE KOMENTÁŘE NA FACEBOOKU DALŠÍM KOMENTÁŘEM

Posted: Duben 13th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 Comments »

Helejte se, dneska to bude jenom taková drobnůstka, lapálie, hnida, ale pomoct si zkrátka nemůžu, protože kdykoliv něco takovýho vidim, minimálně zvednu oči v sloup, když už si teda nezačnu škubat vlasy. Na stranu druhou můžu zaručit, že minimálně některý z vás čeká na závěr dnešního článku cenné poučení, což je, přiznejme si, víc, než můžete od standardního hejtu očekávat.

Každej jsme ňákej; někdo funguje stylem “co na srdci, to na jazyku”, někdo víc přemýšlí, než něco kvákne. Já osobně dokážu naživo plácnout všelicos, ale když už někam něco píšu, snažim se, aby to mělo hlavu a patu a bylo pokud možno bez pravopisnejch chyb. Takže když kdekoliv na internetu něco komentuju, minimálně si po sobě komentář vždycky před odesláním přečtu.

Jasně, občas na člověka přijde akutní záchvat sněžný slepoty a hned poté, co klikne na “odeslat”, spatří, že tam stejně má hrubici jaxvině. A ano, některý komentářový systémy neumožňujou v takovym okamžiku již zadanej komentář smazat, takže jediná možnost, jak nebejt za blbce před všema, co ten komentář budou číst (nebo minimálně teda před těma, co jsou schopný rozeznat shodu přísudku s podmětem a jiný drobný nuance českýho jazyka), je přidat komentář ještě jeden, nasypat si popel na hlavu a přidat správnou variantu napoprvé pokažený češtinský vychytávky.

Nechápu ovšem lidi, kteří něco takovýho dělaj i s komentářema na Facebooku. Tam totiž nefunguje ani argument, že se člověku nechce psát celej dlouhej komentář znova (případně si označit do bloku ten starej a překopírovat). Když totiž na Facebooku napíšete komentář, během chvilky si všimnete chyby a dáte komentář smazat, objeví se vám celej jeho text zpátky jako komentář rozepsanej, takže opravit ho a znovu odeslat je záležitostí dvou vteřin. Vyzkoušejte si to klidně na našem Facebooku pod odkazem na tenhle článek; nebojte se, to se nevochodí.

«
»