#878 MOJE SNY

Posted: Leden 8th, 2015 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 13 Comments »

Moje bývalá žena razila teorii, že každý člověk má svoji ideální drogu: substanci, které by se měl držet, protože mu dělá nejlíp, ostatní látky maximálně vyzkoušet a zase se s pokorou vrátit k té původní. Za tu svoji považovala MDMA; já po skoro sedmatřiceti letech života jsem přesvědčen, že tou mojí je THC.

Posledních pár let jsem hulil pravidelně, denně nebo skoro denně. Je sice pravda, že jsem se během té doby dokázal vypracovat z nuly na relativně úspěšného pisálka, ale zejména v posledním roce jsem si začal říkat, že velmi pravděpodobně existuje i nějaká trávová analogie Nohavicovy teorie alkoholického kopce. Když se dneska člověk podívá na JXD, může si bejt jistej, že dotyčnej je už hodně dávno za vrcholem. Vyhlásil jsem si tedy od prvního ledna stopku THC na dobu neurčitou.

Těžko říct, jestli jsem si dřív svoje sny díky trávě nepamatoval, nebo jestli jsem je vůbec neměl, asi to první. Blbý ale je, že teď je mám a pamatuju si je. Chápu, že sny si stejně jako rodiče člověk nevybírá. Rozumím tomu, že nemůžu chtít po svým podvědomí, aby mi ve snech servírovalo splnění mejch hlubokejch tužeb, jako je třeba mít sex se Scarlett Johansson, mít sex s Maruškou Doležalovou nebo, a teď buď k sobě Attilo upřímnej a podívej se na ty poslední tři měsíce svýho života, aspoň mít sex.

Proč se mi ale nemůže zdát něco normálního, jako se zdává jinejm lidem? Třeba že opravujou mechanickýho kohouta, kterýho pak vypustěj do vzduchu a chlapi na něj střílej, že našli na Staromáku litr nebo i to posraný, že jdou znova k maturitě a ještě ke všemu jsem si zapomněl doma kalhoty? Proč se mi musej furt zdát nějaký pekla, v nichž jde Attilovi juniorovi o kejháček, moje ex si to v bytě, co jsem zaplatil, vášnivě rozdává s partičkou nadrženejch borců ze záchranky a já se na to musim koukat?

Sere mě to. Je nutný přiznat, že ostatními výsledky dosavadní trávový abstinence jsou samá pozitiva a sociální jistoty, ale pokud se ty sny nezlepší, asi mi nezbude než začít zase mocně hulit – a přitom doufat, že vrchol mýho THC kopce přijde až po tisícím hejtu.

«
»