Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #32 HULENÍ BEZ PAPÍRKŮ

#32 HULENÍ BEZ PAPÍRKŮ

Posted: Leden 14th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 komentáře »

Důležité upozornění: Jestli nekouříš trávu, pro dnešek klikni tady.

Dnešnim hejtem trošku navážu na Cigarety bez ohně od Achjo Bitch. Cigáro bez ohně je svízel, ve který se občas ocitne každý kuřák. Hulení bez papírků je situace mnohem méně častá, ale o to prekérnější.

Nutno ovšem podotknout, že nesnáze jsou motorem evoluce a čím je člověk starší a zkušenější, tím častěji si dovede poradit. Ne, tím nemyslím vysypat tabák z cigarety a rozdrcený materiál smíchaný s tabákem vrátit zpět – to je pro děti. Spíš bych chtěl poukázat na možnosti svépomocí vyráběných šlukovek, u nichž se fantazii meze nekladou! Když se třeba ocitneme se sáčkem hulení a zapalovačem v ruce uprostřed Boubínského pralesa a minule jsme slavili úspěch s provizorní dýmkou vytvořenou z plechovky od koly, tak proč to v téhle situaci nezkusit třeba s lopatkovou kostí nějakého menšího savce?

Schválně uvádím tenhle lehce za vlasy přitažený příklad; především proto, že ve městech dnes situace popsaná v nadpisu skoro nehrozí. Už i k nám totiž dorazila civilizace v podobě sítě imrvére svítících obchodů provozovaných našimi pilnými asijskými anděly, kteří pochopili, že zlaté Smokingy patří k nejprodávanějšímu sortimentu mezi druhou a čtvrtou ráno.

Ale nebylo tak tomu vždy. Pamatuji doby, kdy zejména na sídlištích bývalo sice dostatečné množství heren plných ku hře i k poslechu vyhrávajících automatů, ale papírky nikde. Před nějakými deseti lety jsme tak jednu seanci s přáteli zachránili tak, že jsme rozdrobený materiál položili na plotýnku elektrického sporáku a ulehli na podlahu. Doma to ale raději nezkoušejte! A nebo si alespoň položte na podlahu nějaký předmět, kterým rozbijete okno, až se bude celá partička válet po zemi neschopná vstát okno otevřít a sporák vypnout a dým v kuchyni bude silnější a silnější…

«
»