#33 NEFUNKČNÍ WIFI

Posted: Leden 17th, 2011 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 6 Comments »

Beru to jen jako další důkaz nedokonalosti tohoto světa.

Doma se vám porouchaj internety. Tak to zamrzí, ale nevadí, doma se to většinou spraví samo od sebe + stejně musíte do města a jistě tam budete mít chvilku volna a jistě bude po cestě nějaká prima kavárna s tzv. wifi- free. Jdete dovnitř, sundáte si všechny ty kabáty a čepice a jiný blbosti, co se v zimě nosívaj. Objednáte si, dáte si nabíječku do zásuvky, popřípadě si ještě idealisticky vytáhnete diář a poznámky, aby snad nebylo pochyb o tom, že teď nastane Práce. Seženete si heslo na wifi (nebo vám ho půjčej na usmoleném papírku), zadáte ho a ono hovno.

Chvíli to zkoušíte, 5x se ujistíte, že to skutečně píšete tak, ja to podle všeho má být a stejně nic. Jemně upozorníte obsluhu a po chvíli (patrně usilovného řešení problému) vám přijdou s truchlivým výrazem ozmámit, že „to dneska nějak blbne“. Hm, všimla sem si. A taky jsem si všimla, že pouze v těch nejvybranějších podnicích bývá personál vyškolen v oboru „Oprava bezdrátovýho internetu“. Taky se mi už několikrát stalo, že jsem byla v tý kavárně jediná! komu to nefungovalo a to je už úplně, ale úplně nefér!

TYVOLE, na to já ale nejsem zvědavá. Já jsem nepřišla popíjet zelenej čaj, abych těch 25 minut, než budu nucena se přesunout někam, kde maj fungující interweby, dělala něco báječného offline jako třeba pořádek ve složkách. Jasně, je to taky důležité, ale nebylo to v plánu sakra!

Další věc, která mě sere, jsou kavárny, kde je internet jenom do určité hodiny. Na to se samozřejmě lehce zapomene (pokud si toho teda vůbec všimneš) a když někde trávíš pár hodin a najednou bys třeba ten e-mail konečně rád někam poslal, to nejde, protože v 18:15 se ukáže, že my máme tu wifi jenom do šesti. FFFFFFFFFFFFUUUUUUUU 🙁

Aby bylo jasno- jsem moc ráda, že něco jako wifi vůbec je, protože si matně vybavuju internet s rychlostí 1kb/ 3 dny a kabel od telefonu a divný zvuky (jo, jsem mladší a taky nejsem nic moc IT specialista), ale když už jednou bezdrátové internetové připojení je, tak má koukat aby bylo. A když kouká aby bylo, a je, tak má být to, co je, a nemá být to co není, jak tomu v mnoha případech je.

A to se vůbec nezmiňuju o placenejch wifi sítích! (ne ta od souseda, kde se dá uhodnout heslo, ale ono to z těch kaváren naštěstí už mizí….)

«
»