Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #302 PŘÁNÍ K NAROZENINÁM PŘES FACEBOOK

#302 PŘÁNÍ K NAROZENINÁM PŘES FACEBOOK

Posted: Únor 8th, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | No Comments »

Jo, chápu; jestli jsem se minule vyjadřoval k tématu poměrně závažnýmu, dneska je to opravdu kvintesence problémů prvního světa. Jako bejt nasranej, když mi někdo popřeje k narozeninám? Nezbláznil se takhle náhodou ten Attila už úplně?

Nevim, možná jo, ale nemůžu si pomoct, přání k narozeninám prostřednictvím Facebooku mi přijde prostě laciný a neosobní. Sám se to snažim dělat tak, že když mi Facebook oznámí, že má někdo z mejch friendů narozky, rozhodnu se, jestli je mi natolik blízkej, abych mu napsal SMS (nutná a mnohdy postačující podmínka blízkosti bývá, zda mám jeho číslo v mobilu). Neřikám, že 160 znaků je nějak zásadně osobní záležitost, ale furt mi to přijde lepší, než lípnout na zeď prefabrikovaný přání.

Fascinujou mě i lidi, který musej zjevně poblahopřát každýmu; mám ve svým friend-listu pár lidí, který jsem v životě neviděl a který mě z neznámejch důvodů požádali o virtuální přátelství. Proč cítěj potřebu mi ještě navíc přát k narozeninám, netušim. O hodnotě přání na Facebooku vypovídá i fakt, že většina lidí blahopřeje pouze přes týden, protože maj Facebook v práci; já Facebook používám od roku 2008, letos poprvé padly moje narozeniny na víkend a pobavilo mě, jak počet blahopřání poklesnul hrubym odhadem na půlku.

Korunu tomu ovšem nasadila jedna paní, kterou jsem taky nikdy osobně neviděl (a veškerá naše dosavadní komunikace spočívala v olajkování dvou stausů z její a jedný fotky z mojí strany). Ta mi pro jistotu popřála dva dny před narozeninama (i když přímo v den narozenin na Facebooku taky byla). Když jsem se zeptal na důvod, odpověděla poměrně bystře, že Facebook je přece jedno velké ejaculatio praecox, což pro dnešek ponechávám jako dostačující pointu.

«
»