Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #155 NIGHTWORK

#155 NIGHTWORK

Posted: Červenec 11th, 2011 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 44 Comments »

Jedna pusina o nás před časem napsala, jaký jsme bekaný, když kritizujeme tyhle celebrity. Šel jsem do sebe a rozhodl se, že třetí díl hejtu na Pytlounovou prostě ne a nenapíšu a budu se věnovat jenom tématum plnym laskavýho svěráckýho humoru, jenže osud tomu chtěl nakonec jinak.

Nightwork se mi tak nějak eklujou už hodně dlouho. Všichni jsou to bezpochyby páni muzikanti, jakseřiká, ale dali se do služeb něčeho, co mě děsí samotnou podstatou. Asi nejvíc pro mě tomu odpovídá slovo estráda. Estráda v tom nejhoršim slova smyslu, jakej si dovedete představit. Odpolední program na oslavách dvou set let sboru dobrovolných hasičů v Horní Dolní, třicet ve stínu, na čepu dvanáctka budvar. Místní ranaři v džískách, co se jim po čtvrtym kousku začíná rozvolňovat dikce, štípou po zadku svý oplácaný holky. Ty se po dvou vodkách s džusem chichotaj a plácaj svý boyfriendy přes ruku, ale ve skutečnosti i trochu vlhnou, pokud to teda neni pot, jistý si nejsou.

A do toho to na pódiu rozjíždí tenhle šraml, kterej všichni poslouchaj, protože je to přece ten hérec z televize. Pár párečků klopýtavě tančí, pár jedinců pod pódiem zpívá s sebou tyhlety srandovní texty. Tohleto košilatý vtipkování je přece jasnej sukces – hele, použijeme slovo koule, to zabere, to bude sranda. Nebo že je někdo teplej, to navíc bude vypadat, že jsme uvědomělí a zajímáme se i o vážný témata. (Zná tady někdo všechny texty Nightwork? Zajímalo by mě, jestli je už v nějaký písničce slovo “hovno”, nebo jestli s ní teprve přijdou.)

No, ale jak jsem říkal výše, nechtěl jsem se celebritám věnovat, jenže to si pak jeden vyjede na Rock for People a zmíněná kapelka tam okupuje pódium. A já mám rád různý humory a zvrhlý humory a metahumory a metametahumory, ale Vojto, hrát na Rock for People Pohodu od Kabátů je asi tak stejně vtipný jako anšlus Rakouska.

A umělý kníry! Umělý kníry, tak to už se smíchy prostě neudržim.

«
»