Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #11 NEMÍT PRACHY

#11 NEMÍT PRACHY

Posted: Prosinec 15th, 2010 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 2 Comments »

Tak hele, Zdeňku Svěráku, aby bylo jasno: měl by ses stydět, protože lhát se nemá. Už vůbec se nemá lhát dětem. Jsou to sice mrňaví bastardi, ale kvůli tobě budou trpět, až poznaj ten krutej rozdíl mezi proklamací, že nemít prachy je vlastně v cajku, a vopruzem, že nemaj na žvejku.

Žiju na volný noze, takže nepravidelnost příjmů a stálost výdajů způsobují, že pocit nemít prachy občas dost dobře znám. Takže milé děti: začíná to tou žvejkou a pokračuje kokakolou a potom lehkejma marlborkama a lahvinkou single maltky a taky dobrym skérem a podobnejma vychytávkama, a všechny tyhle radosti si člověk, ať už je zrovna ve stádiu mrňavýho bastarda nebo pohodáře v nejlepších letech, musí odepřít, když prachy nemá.

A dobře vim, že existujou i drobný radosti, třeba východ slunce na mořský pláži s krásnou holkou, co se kvůli vám vykašlala na perspektivního jedince, se kterym už osm let žila kvalitní život ve dva plus jedna na sídlišti v severskym městě, jasně, takový východy slunce si za peníze nekoupíte.

Jenže kdybychom předtím, než jsme na tu pláž šli, nevysypali kapsy a nedali dohromady na cigára, zdaleka by to nebylo takový.

«
»