#984 TO, CO MAJ TEĎ V KRÁMECH S OBLEČENÍM vol. 2

Posted: Září 3rd, 2015 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 25 Comments »

Nevystudovala jsem módní policejní akademii, fashion blogy sleduju míň než sporadicky a ženský časáky sjíždím max. v čekárnách a recepcích. Takže k vám dnes nepromlouvám z pozice někoho, kdo VÍ, ale z pozice někoho, koho to sere jen tak.

Prošla jsem si před pár dny očistcem obchoďáku a řeknu vám jedno. Konec světa je konečně tady, ten pravej, mayskej! Indiánsko-mexické zdobení a vzorování je teď totiž na všem, vč. kalhotek a bačkor. Jestli jste chtěli vypadat jako chodící Čtyři dohody, přišla vaše chvíle. Snad ve všech konfekcích teď vystavujou etno hadry, za který by se nemuseli stydět ani v Sanu Babu (a kdo ví, možná to šijou stejný děti kdesi v Bangladéši, žejo). Pořád jsem čekala, kde se objeví nějakej plakát kterej mi ozřejmí, že tuto kolekci pro nás připravil Jarda Dušek & Čajovna boys.

Lidé, co vymýšlejí módu, si asi dali vodní dýmku něčeho hodně zlomyslnýho, protože to, co jsem viděla v obchodech, je další past na děti s absencí vkusu a soudnosti. Jakoby nestačilo, že všichni (všichni) musej nosit crop topy, kraťasy pod prsa (a nad zadek) a legíny (které furt ještě nejsou zeštíhlující, promiňte). Teď se do toho vkradou ponča, košile z pytloviny, umělé dredy, africký korále a podle všeho nejspíš i zvonáče (neboli zvonkáče, jak se říkalo u nás na chalupě), které jsou podobně efektní jako legíny místo kalhot.

aztec overload

Né každej chce a né každej může bejt hippie chick. 

Vím o čem mluvím a proto bych uvítala, kdyby v obchodech bylo i něco jinýho krom těhle variací na Coachellu.

«
»