#981 ŽE NEMÁM DVA MĚSÍCE PRÁZDNIN

Posted: Srpen 28th, 2015 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 4 Comments »

Dnešní hejt sice spadá do jednoho pytle s hejtama typu „že nejsem rentiér“ nebo „že cigarety škodí zdraví“. Jenže na rozdíl od jmenovaných světabolů jsem nikdy rentiér nebyla a nevím, jaký to je o prachy přijít. Cigarety byly zdraví neškodné naposledy hodně dávno předtím, než jsem se narodila. Ale dva měsíce prázdnin jsem zažila na vlastní kůži a jejich ztrátu tak můžu se vší parádou náležitě oplakávat.

K ničemu mi tohle vztekání se asi není, ale je mi to jedno. Slyším své sourozence a jejich kamarády fňukat nad tím, že prázdniny byly krátkýýý, že už zááséé začííná školáá, že se jim nechéééé a mně se chce křičet. DĚCKA tyvole. Dva měsíce volna. Osm tejdnů poctivýho zevlování. Šedesátdva dní nicnedělání. Uvědomujete vy si, co to znamená? Proč s tím chodíte za mnou? A užíváte vy si to vůbec? Jednoho léta to totiž budou vaše poslední prázdniny ever. Postupně to přes letní brigádičky přeroste do regulérní práce a s plnokrevnejme prázdninama bude amen.

Nejsem žádnej Peter Pan, naopak. Už od narození jsem chtěla bejt dospělá, dětství mě sralo a školní docházka jakbysmet. Mám práci ráda, ale jak jsem teď na dovolený v Rakousku, kde jdou místní pionýři navíc do lavic až 20. září (…), tak se mi po těch dvou měsících na kole, u vody, s knížkou, v posteli, s kamarádama z vesnice, v lese, na návsi, na výletě nebo u táboráku zastesklo jak nikdy. No ale do tý doby, než budu rentiér, se tahleta dvouměsíční pohádka mládí prostě nevrátí. Achjo.

AtZijiDuchove_ProtiMladezi

Jenže já mám něco proti mládeži.

«
»