#962 „KUP A UŠETŘI“

Posted: Červenec 31st, 2015 | Author: | Filed under: Curvekiller | 14 Comments »

Prachy se musej točit. Konzumní spirálu je třeba držet neustále v pohybu, i kdyby na chleba a pívo nebylo – a tak se vymyslela spousta sofistikovaných způsobů, jak donutit lidi utrácet, i když zrovna nemaj z čeho.

Za ten úplně nejdůmyslnější považuju spotřebitelský úvěry, protože ponouknout lidi – který se už tak strachujou, že nebudou mít dost peněz na zaplacení hypotéky nebo leasnutýho auta – aby si pořídili nějakou spotřební kokotinu pochybnýho významu, to je prostě frajeřina. A tak se lidi zadlužujou ještě víc, třeba kvůli PlayStationu a větší televizi a leckdy se jim stává, že ještě než se stihnou vrátit z toho zájezdu na Kokořín, na kterej si samozřejmě museli u ňákejch lichvářů taky půjčit, maj najednou na zádech přisátý tři exekutorský pijavice a ty z nich sajou poslední šestáky.

Korunu tomu pak nasazujou nejrůznější reklamy, marketingový strategie a duchaplný slogany, z nichž můj vůbec nejoblíbenější je „kup a ušetři“. Kup si lyže za dvanáctku a ušetři díky tomu tři líťa! Vem si bednu píva a dostaň dva lahváče zadarmo! Pořiď si stylovou fleecku a ušetři pětikilo, páč jsme jí teď zlevnili. A já se ptám spolu s vámi: Co je tohle proboha zase za zmrdovinu? Jak můžu ušetřit na něčem, co mi vyluxuje peněženku? Jak si můžu vylepšit finanční kondici, když vyhodím prachy za další zbytečnost, jejíž cenu teď srazili o pár procent?

Svět se asi fakt zbláznil, když si lidi myslí, že uspořej těžce vydělaný kačáky tím, že je vyhoděj za novou blbost, jejíž původní přefouklou cenu někdo o fous snížil. To je stejně chytrý jako kupovat aušusový hrnce za cenu zánovního auta.

Myšlenkovej pochod „Kup a ušetři“ mi z logiky věci připadá stejně smysluplnej jako výzva „zasoulož si a zůstaň pannou“. Zkušený pozorovatel by pak jistě namítl, že jde mnohem spíš o sdělení typu „zasoulož si análně a zůstaň pannou“, kterýžto úhybný manévr praktikuje řada zejména amerických dívek, jež se nechtějí zprotivit Bohu a zároveň by se rády nechaly bezbožně nakládat. Ať už se ale přikloníme k té radikální nebo změkčené, tj. anální intepretaci, nic to nemění na skutečnosti, že jakýkoliv takhle vykutálený úvahy jsou kravinou non plus ultra.

«
»