Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #587 NASPEEDOVANÝ VESANI V PRAZE

#587 NASPEEDOVANÝ VESANI V PRAZE

Posted: Květen 7th, 2013 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 26 komentářů »

Curvekiller už tady sepsal elaborát o soužití obyvatel hlavního města z pohledu náplavy, takže na mně je teď nahlédnout zmíněnou problematiku skrze prizma člověka křtěnýho Vltavou na Štvanici, kterej od malička dostával hysteráky, hned jak z rodičovskýho vozu uviděl u silnice červeně přeškrtnou ceduli s nápisem Hlavní město Praha.

Táta je vod Buďouc a máma z malebné vísky na Hané, takže sám rozhodně nejsem Pražák jako poleno; náplavy mi a priori rozhodně nikterak nevaděj. Ale za dobu strávenou v nejrůznějších zaměstnáních jsem si všimnul jednoho typu ambiciózních vesanů, který mi vždycky pili krev. Jsou to ty vesani, co jim je Praha malá, už když vylezlou na Hlaváku z osobáku z Frydku, protože na Pendolino neměli. Chrti, co jdou za svym úspěchem přes mrtvoly, osoby našláplý a nastartovaný, co držej plynovej penál neustále na podlaze, naspeedovaný vlastním egem, který se už viděj budovat kariéru někde v jú es ej, i když anglicky uměj říct jenom “banik pyčo” nebo “šalina”.

Řiká se, že na vesnici je klídek, kdežto město, zejména Praha, je hektický. Může bejt. Jenže Pražáci si při vší tý hektičnosti držej takovej nějakej nadhled. Nemůžu si pomoct: když je Pražák cílevědomej a našláplej, je furt tak nějak v pohodě. Ví, že nemusí chodit přes mrtvoly. Praha je z určitýho pohledu nejvíc maňana, protože Praha je velká a šance choděj. Pokud ovšem vesan chodil do obecný přes les, na měšťanku do střediskový vsi a na gympl do okresního města, může získat pocit, že jak postupně dobýval větší a větší sídla, dobude i Prahu a všem nám to ukáže.

Takže zaplaťpámbu, že už dělám toho scenáristu. Tahle profese má tu výhodu, že se v ní tyhle lidi neobjevujou, protože scenáristi jsou zevláci všichni.

«
»