Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #961 FOTOBUŇKA NA WC

#961 FOTOBUŇKA NA WC

Posted: Červenec 30th, 2015 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 17 Comments »

Cesta do dnešního pekla byla vydlážděna těmi nejlepšími úmysly. Vždyť co může být ušlechtilejšího než spojení ekologie, úspory energie a vody, zvýšené hygieny, nových technologií a (při troše dobré vůle a pořádného štěstí) designu? Nic. Škoda jen, že tyhle ekologicko-technologické vychytávky často zapomínají na jednu nepodstatnou drobnost, kterou není nic menšího než… ehm… funkčnost.

A vady neslučitelné s pohodlným fungováním mají tyto dobré vynálezy nepříjemně často. Button na pouštění vody na sprchách na koupališti, který se musí držet nonstop, protože pustí vodu na 2 vteřiny max je voser, ale tak ok. Hledání toho jediného správného a přesně daného úhlu, který musí svírat palec a ukazováček pod fénem na ruce, aby se aspoň na moment spustil je na hovno, ale po troše skřípění zubů vám ty ruce uschnou samy od sebe a zas máte svatej klid. Ale zdaleka nejhorší a neodpustitelný je eko-teror v podobě fotobuňky na WC.

Některé osoby (nebudu je tady všechny jmenovat) si zkrátka nemyjou ruce a pak na všechno šahaj – až na jednu věc a tou je vypínač světla. A kvůlivá těmto lidem, co si neumejvaj ruce a/nebo po sobě neuměj zhasnout, byla sestrojena tzv. fotobuňka, pod kterou světlo svítí jen pokud je detekován pohyb. Na tanečním parketu, kde se trdlí, by to nejspíš fungovalo báječně, ale na toaletě se člověk zpravidla (a v ideální případě) neošívá zas tak moc, aby dokázal čidlu, že tam někdo je. A některé zvlášť zlé toalety mají ten časový spínač nastavený na nelidskou hodnotu. Možná se kamarádím se špatnejma lidma, ale neznám nikoho, kdo by se zvládl vyčurat za 5 vteřin.

Tragikomickou fázi, která nastane po takovym blackoutu, vám asi nemusim dvakrát popisovat. Jediné, co je na tom dobré je asi to, že jste u toho sami, takže nikdo nevidí, jak se bez kalhot snažíte domávat na scumbag fotobuňku.

Čůrání ve tmě je past na hodný lidi. Chtělo by se skoro říct, že to je jako ve středověku, ale to by nebylo úplně přesný, protože i v tom středověku tam určitě měli nějakou svíčičku. Aspoň čajovou…

black-windows_542931Zákeřný hajzl (ilustrační foto)

«
»