Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #957 ČESKÉ MODERÁTORKY

#957 ČESKÉ MODERÁTORKY

Posted: Červenec 24th, 2015 | Author: | Filed under: Curvekiller | 16 Comments »

Moderování je pěkně zkurvenej džob. Pekelně nevděčnej. Každej z nás vyjmenuje spoustu svejch oblíbenejch herců, zpěváků, čutálistů i pornohereček. Ale když jde o srdeční moderátory, tam si běžnej smrtelník vzpomene leda na jednu snesitelnou osobu. Přičemž nezřídka jde o zoufalce typu Aleše Cibulky nebo Honzy Čenskýho.

Moderování je každopádně disciplína hodně náročná, a to netvrdím kvůli požadavkům na pohotovost, správný jazykový vyjadřování, důvtip, nadhled a rétorický schopnosti – spíš je ošemetný to, že musíte obsáhnout rozličný věkový, sociální i inteligenční divácký skupiny a uspokojit je. Což je jednak sakramentskej kumšt, hlavně ale důvod, proč se na každýho moderátora vaří voda a prostě neexistuje Eben, Mareš nebo Bouček, jemuž by na rameno neklepala početná armáda hejtrů.

No jo, jenže to jsou chlapi. V ženským segmentu je to dle mýho ještě o řád horší. Tam nevidim nikoho. Fakt nula. Zero. Ať přemítám, jak přemítám, jediná fajnová moderátorka mi připadá Adéla Banášová, a to je Češka asi jako tuhle agent Bureš. Všechny ostatní báby od fochu jsou buď po všech stránkách nesnesitelný, nebo možná chytrý, ale svým projevem otravný (zdravím Kočičkovou, Pazderkovou a spol.), anebo více či méně přitupěle dekorativní. Takový ty roztomilý rosničky nebo vytlemený rozhlasový třeštidla, co jsou strašně krásný, sexy, maj krátký sukýnky, rozvernej hlásek a furt se chichotaj, ale motorovkou je bohužel furt nikdo neumlčel…

Tak všechny tyhle fakt ne. A na žádný jiný jsem v český kotlině nenarazil, pročež budu znít zas jednou jako kádrující šovinista. Ale když třeba někdo chválil výstupy Lucie Výborný na Českým lvu, absolutně jsem to nepobíral – s každým jejím suchopárným monologem jsem zestárl o dobrejch pět járů, takže na konci tý vykastrovaný senilní show jsem si už automaticky objednával plínky proti pochcávání a předplatil Haló noviny.

Jak je sakra možný, že živější, drzejší a jednoduše aktuálnější alternativa tu není? Že si musej mocipáni najímat na moderování totálně vyndaný sporťačky a necharismatický věšáky na hadry, co byly prohlášený za průvodkyně počasí(čke)m? Kde jsou všechny ty vtipný ženský, co vás na baru setřou jak lejno z podrážky? Kde je ta česká Tina Fey nebo Sarah Silverman?

Nechci bejt škarohlíd… ale pokud je v rámci nějaký profese nostalgickým světlým bodem stará Bohdalka, asi by ji někdo měl oficiálně zakázat.

«
»