Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #402 PETE DOHERTY

#402 PETE DOHERTY

Posted: Červenec 2nd, 2012 | Author: | Filed under: Attila Bič Boží | 1 Comment »

Obávám se, že ne každý čtenář 1000 věcí zná jméno Peta Dohertyho, takže pro začátek nejprve stručné shrnutí. Pete Doherty je jedna z mejch rockovejch ikon, zakladatel skupin The Libertines a Babyshambles, který považuju za jedny z nejlepších indie záležitostí, který v Británii v tomhle století vznikly. Poslední desku natočil Doherty jako sólovku a už to takovej šlágr nebyl, ale pořád bylo jeho jméno na plakátě festivalu Rock for People pro mě jedním z hlavních důvodů, proč letos do Hradce Králové vyrazit.

Jenže před pár dny vyšla informace, že Doherty nepřijede. Jasně, takový věci se občas stávaj – už v červnu jsem se náramně těšil na koncert Sinéad O’Connor, kterej byl taky zrušenej. Jenže důvodem, proč nepřijela plešatá zpěvačka, byly deprese – což je věc, kterou bohužel sakra dobře znám, takže bejt na ni nasranej dost dobře nemůžu.

U Dohertyho je to ovšem úplně jinak. Doherty je totiž kromě neuvěřitelně talentovanýho muzikanta taky neuvěřitelně talentovaná smaha. Znáte to, smaha ke smaze sedá, takže není divu, že to byl náramnej kámoš nedávno zesnulý koňský hlavy Amy Winehouse, což je myslim dost solidní reference. Zkrátka: kdyby existovalo mistrovství světa ve šňupání, vážně bych nevěděl, jestli si vsadit na Charlieho Sheena nebo na Dohertyho.

A já teda rozhodně nejsem nějakej svatej bojovník proti drogám, jak už jsem tu psal, ale čeho je moc, toho je příliš; a Doherty se na Rock for People vysral z prostýho důvodu, že poslední dobou holt smaží nějak moc, takže místo ježdění po fesťákách hodlá strávit nějakou dobu v odmašťovně. Ještě navíc v Thajsku. Ty vole, v Thajsku. To je přesně ta ideální země na odvykačku.

Fuck YOU forever, Doherty!

«
»