Notice: Undefined index: action in /www/1000vecicomeserou.cz/1000vecicomeserou.cz/wp-content/themes/clean-home/functions.php on line 30 1000 věcí, co mě serou » #956 ŽE NESTÍHÁM

#956 ŽE NESTÍHÁM

Posted: Červenec 23rd, 2015 | Author: | Filed under: Achjo Bitch | 13 Comments »

Ráda bych chodila na jógu a vyzařovala klid a dobrou náladou. Ráda bych byla pověstná svou pořádkumilovností a německým smyslem pro ordnung. Ráda bych všude chodila o pět minut dřív. Ale nějak mi to zatím ne a nevychází, bohužel. Ráda bych chodila kamkoliv, ale nestíhám. Sálá ze mě nerv, oční tik a vědomí, že jsem už dávno měla bejt na druhym konci republiky. Pověstná jsem kde čím, ale dokonalá organizace a time management mezi mé silné vlastnosti opravdu nepatří. A je o dost pravděpodobnější, že na sraz přijdu nahá, než že tam budu dřív než vy, ale pokud by se stal zázrak a já bych přece jen seděla u stolku v kavárně dřív než vy, budete z toho v šoku a já vás budu křísit.

Nestíhám. Už několik let. A jsem už dost stará na to, abych věděla, že za to rozhodně MŮŽOU jiný okolnosti (především proto, že jsem jim to umožnila). Život mi staví do cesty překážky, které neumím přeskakovat tak, abych chodila včas. A nestíhání se netýká jen nějakýho příchodu někam do hospody, já mám nestíhání a s tím spojené podružné nežádoucí účinky jako celoživotní program. Ale nijak zvlášť si v tom teda nelibuju.

Neumím (a většinou nechci) říkat (práci) ne a každý večer tak usínám s tím, co všechno musím asap udělat a dodělat a už mě to začínalo trochu skličovat. Tuhle jsem si místo seznamu nedodělávek udělala seznam toho, co jsem ten den udělala a docela jsem čuměla, že je v lidských silách chodit denně do práce, studovat včelaření, moderovat pořad v radiu, hejtovat, psát si vlastní jiný píčovinky, djovat, vymejšlet přednášky, venčit psa, vařit, volat si s mámou, psát kamarádkám, mít epilepsii, chodit po doktorech, najíst se, trávit kvalitní čas se Š., trávit nekvalitní čas hádkami se sousedy a dohadovat se s Attilou a Curvekillerem. Takže kdo ví na čí straně bude chyba.

Jistě nejsem jediná, kdo nic nestíhá, jenže já mám k tomu všemu navíc takovou zvláštní auru, která v poměrně hodně lidech budí dojem, že jsem spolehlivější než letový dispečer, organizovanější než manažer nadnárodní korporace a že si hodně potrpim na pořádek. Jak se mi to daří, to nevim… Ale jestli tento hejt bude číst má tchýně, tak jí moc prosím, aby už mi nezadávala žádné úkoly a nepověřovala mě dohlédnutím na Š. záležitosti. Nerada budím v lidech zklamání a tady s tím to je celkem tutovka. A taky bych byla ráda, kdyby už kvůli tomu, že se mám zrovinka stavit na oběd, nikdy nedrhla celej byt jak o vánocích. Připomíná mi to, jak moc neuklizeno mám doma já a připadám si jako největší nezdara pod sluncem.

 

V příštím životě budu wizard.

«
»